Oyunlar Nvidia GTX 860M Devreye Girmeme Sorunu

wirebound

Hectopat
Daha fazla  
Laptop ile oyunlarımı açmaya çalıştığımda sadece Intel HD 4000 modeli olan onboard ekran kartı ile açılıyor. Nvidia GTX 860M devreye girmiyor. Aygıt yöneticisisinde ikisi de gözüküyor.
Ayrıca şu videodaki anlatılanları harfiyen uyguladım yine de olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca masaüstüne sağ tıklayıp görüntü bağdaştırıcı özelliklerine tıkladığımda ise Intel Hd 4000 modeli gözüküyor. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows pil ayarlarından, ''Performans'' moduna alıp, Nvidia Denetim Masası üzerinden dilediğiniz oyunlarda GTX 860M'i seçebilirsiniz...

Merhaba.
Nvidia denetim masasında 3D Ayarları>Manage 3D Settings (Türkçesini hatırlayamıyorum)'deki Program Ayarlarından ilk önce oyunu seçerek sonra da alttan Nvidia'yı seçerek Uygula tuşuna da basarak çözebilirsiniz. Eğer anlayamadıysanız, birazdan resimli anlatım gönderebilirim.

Eklediğim video'yu izlemeden yorum yapmanız çok manasız. Söylediğiniz her öneri zaten video'da var. Ve bunları uyguladım olmadı diyorum. Lütfen konuyu tam anlamadan mesaj atmayınız.

Sorun hala devam ediyor, oyunlarda başta yüksek fps alırken bir anda çok düşük fps almaya başlıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı