Oyunlar ve aile

Barkan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunlar bizim genel kültür seviyemizi yükseltir keyifli vakit geçirmemizi sağlar ve rahatlatır. Oyunlar türden türe değişiklik gösterir fakat hiçbiri sizi kötü bir insan yapmak için tek başına bir sebep değildir. Bazı haber kanalları oyunları kötü gösterip size aile baskısı uygulatmaya yöneltse bile siz sevdiğiniz şey olan oyunlar ile bağınızı koparmayın ve onlara bunun sadece bir oyun olduğunu hoş bir dil ile gösterin, bunun dışarda gezmek kadar normal olduğunu özetleyin. Şahsen şu yaşıma kadar ne geç yatmam sorun oldu ne oyun oynamam ve şu an oyun oynamak kadar zevk veren hiçbir şey yok benim için. Önceden sadece oyun olan o eğlence araçları şu an yaptığım araştırmalar ile beni bu mesleğe doğru itiyor oyun yorumcusu veya tester hedefim bu. YouTube üzerinde kanal açtım izlenmedi aslında içeriklerim çok iyi ama milletin ana sayfasına düşmedi yılmadım ve şu an isim vermek yasak olduğu için şöyle bir isim takayım A ve B sayfalarına ücret karşılığı yazı hazırlamaya başladım çok bir para değil fakat sevdiğim bu işi yaparak çok cüzi bir miktar kazanmak bile beni mutlu etti hedef açtı. Bana olur olmaz yılmak gibi bir niyetim yok, sonuçta YouTube'da o eğlenceli oyun içerikleri üreten insanlar da bir insan.

Üzerinde uğraş verip ileride para kazanma durumu haricinde zevk için oyun oynamak gereksiz bence, vakti boşa harcamaktır bu.

Oyunların iyi yanları olsa bile, kolayca kullanımı suistimal edilebileceğinden direkt olarak oyunlar güvenlidir imajı verilmemeli bence; kendinden geçip kendisine yahut bir başkasına zarar verenler, bulunduğu ortam itibariyle kendisini güvende hissedip diğerlerinin ailevi değerlerine hiç düşünmeden küfür edenler, yapılan zorbalıklar, fuzuli şekilde herhangi bir ürünü satın almak için ailesini kandıran ya da zorlayan çocuklar, sosyalleşmeyle ilgili problemler, sağlık problemleri, uyku sorunları vesaire durumlarda bağı koparmak da elzem olandır ki bu zararların etkisi 4 senede çıkmaz, çıkar 10 senede belki, bu da var.

Bazı şeylerin bilinçli kullanılması iyidir ki kolayca suistimal edilebilecek olanlardan uzak durmayı tercih ederim.

Arkadaşlar oyunlar bizim genel kültür seviyemizi yükseltir keyifli vakit geçirmemizi sağlar ve rahatlatır. Oyunlar türden türe değişiklik gösterir fakat hiçbiri sizi kötü bir insan yapmak için tek başına bir sebep değildir. Bazı haber kanalları oyunları kötü gösterip size aile baskısı uygulatmaya yöneltse bile siz sevdiğiniz şey olan oyunlar ile bağınızı koparmayın ve onlara bunun sadece bir oyun olduğunu hoş bir dil ile gösterin, bunun dışarda gezmek kadar normal olduğunu özetleyin. Şahsen şu yaşıma kadar ne geç yatmam sorun oldu ne oyun oynamam ve şu an oyun oynamak kadar zevk veren hiçbir şey yok benim için. Önceden sadece oyun olan o eğlence araçları şu an yaptığım araştırmalar ile beni bu mesleğe doğru itiyor oyun yorumcusu veya tester hedefim bu. YouTube üzerinde kanal açtım izlenmedi aslında içeriklerim çok iyi ama milletin ana sayfasına düşmedi yılmadım ve şu an isim vermek yasak olduğu için şöyle bir isim takayım A ve B sayfalarına ücret karşılığı yazı hazırlamaya başladım çok bir para değil fakat sevdiğim bu işi yaparak çok cüzi bir miktar kazanmak bile beni mutlu etti hedef açtı. Bana olur olmaz yılmak gibi bir niyetim yok, sonuçta YouTube'da o eğlenceli oyun içerikleri üreten insanlar da bir insan.
Pes etmediğin için tebrik ederim. Mesela bana oyun oynamak yasak. Bunu kim söyledi? Psikiyatri doktoru. Tamamen değil ama kısmen. Ben bu olayı beğenmedim.

Seni mutlu ediyorsa yap. Parasını önemsemiyorsun. Bu bana göre yanlış. Para olmadan nasıl geçineceksin? Ek olarak başka bir şey yap. Yanlış anlaşılmasın, sevdiğin işi yap ama yanına güzel bir şey daha yap.

Bence bunun yanında bir fotoğrafçı da photoshop yapmayı öğren. Hatta bunu kendin evde de yapabilirsin.

Yaptığın işi beğenmiyorum.

Belki ileride çok saygı duyulan birisi olursun. Yeter ki pes etme. Ama alternatif yol bul. Photoshop olayı gibi. Spor yapmayı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Benden bu kadar. Saygıda kusur ve edepsizlik yaptıysam özür dilerim. Yapıcı olmaya çalıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı