Çözüldü Oyunlara girerken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

roland9

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVDIA RTX2060
Merhaba, dün önce Halo Infinite'e giriş yaparken BSoD aldım, NVIDIA Driver'i güncelledim. Bu sabah da Apex Legends'a girerken hata aldım. Herhalde driverla ilgili, yine de sormak istedim. Her oyunda hata almıyorum.

Konu yukarı. Dmp dosyalarına bakabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkürler cevabınız için.

1. Lenovo Vantage uzun bir süredir kullanıyorum. Tasarruf kipi gibi kullandığım özellikleri var. Kaldırmam kesin gerekir mi?

2. Link verdiğiniz HD Tune Pro pragramını indirdim. DİSK Testi dediğiniz tam olarak hangi test oluyor? EDIT: Buldum, error test'miş. Yapıp sonuçları paylaşırım.

Laptopta iki disk var, biri Windows'un yüklü olduğu SSD, diğeri oyun/dosya Vs'nın olduğu HDD. İki disk için de Windows'un kendi "hata denetimi" sekmesinden "denetle"ye tıkladığımda "sürücüyü taramanıza gerek yok hata bulamadık" mesajı alıyorum.

1. Mavi ekranların çoğu sebebi Lenovo vantage, Mavi ekranlara sebep olabileceğine dair konular var bakabilirsiniz. Kaldırmanız gerek.

Windows'un kendi hata denetim yöntemleri pek işe yaramıyor, En mantıklısı Bad sector taramanız. "HD Tune"
1. Lenovo Vantage kaldırın

2. DİSK Testi yapın "Quick scan kapalı olacak şekilde" Sonuçları paylaşın

1. Lenovo Vantage uzun bir süredir kullanıyorum. Tasarruf kipi gibi kullandığım özellikleri var. Kaldırmam kesin gerekir mi?

2. Link verdiğiniz HD Tune Pro pragramını indirdim. DİSK Testi dediğiniz tam olarak hangi test oluyor? EDIT: Buldum, error test'miş. Yapıp sonuçları paylaşırım.

Laptopta iki disk var, biri windows'un yüklü olduğu SSD, diğeri oyun/dosya vs'nın olduğu HDD. İki disk için de windows'un kendi "hata denetimi" sekmesinden "denetle"ye tıkladığımda "sürücüyü taramanıza gerek yok hata bulamadık" mesajı alıyorum.

Son düzenleme:

Laptopta iki disk var, biri Windows'un yüklü olduğu SSD, diğeri oyun/dosya Vs'nın olduğu HDD. İki disk için de Windows'un kendi "hata denetimi" sekmesinden "denetle"ye tıkladığımda "sürücüyü taramanıza gerek yok hata bulamadık" mesajı alıyorum.

1. Mavi ekranların çoğu sebebi Lenovo vantage, Mavi ekranlara sebep olabileceğine dair konular var bakabilirsiniz. Kaldırmanız gerek.

Windows'un kendi hata denetim yöntemleri pek işe yaramıyor, En mantıklısı Bad sector taramanız. "HD Tune"

Çözüm

Anladım. Peki şunu merak ettim, dmp dosyalarına bakınca mavi ekranın doğrudan Vantage sebebiyle olduğu anlaşılıyor mu? NVDIA driver ile bir alakası yok mu?

Bu arada söylediğiniz gibi bad sector taraması yaptım. İki diskte de hata çıkmadı. Görüntüleri ekte.

Dosya Ekleri

• HDD.png
    HDD.png
    31 KB · Görüntüleme: 25
  • SSD.png
    SSD.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 20
Anladım. Peki şunu merak ettim, DMP dosyalarına bakınca mavi ekranın doğrudan Vantage sebebiyle olduğu anlaşılıyor mu? NVIDIA driver ile bir alakası yok mu?

Vantage zaten mavi ekranlara sebebiyet verebilen bir yazılım, DMP dosyasında tam olarak bu sorunlu diyemeyiz ama sorunlu gözüküyor. Driver ile ilgili bir sorun göremedim.

Bu arada söylediğiniz gibi bad sector taraması yaptım. İki diskte de hata çıkmadı. Görüntüleri ekte.

"Health" kısmının ekran görüntüsünü atar mısınız?

CrystalDisk İndirip sağlına bakar mısınız. Vantege'yi kaldırdınız değil mi?

CrystalDisk İndirip sağlına bakar mısınız. Vantege'yi kaldırdınız değil mi?

Vantage kaldırdım evet. SSD sağlık görüntüsü ekte. %98 bir sorun olduğuna mı işaret?

Bu arada, Vantage kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Daha önce mavi ekran hatası aldığım oyunu yeniden açtım, bir sorun olmadı.

Dosya Ekleri

• SSD health.png
    SSD health.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Vantage kaldırdım evet. SSD sağlık görüntüsü ekte. %98 bir sorun olduğuna mı işaret?

Bu arada, Vantage kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. Daha önce mavi ekran hatası aldığım oyunu yeniden açtım, bir sorun olmadı.

SSD Sağlınızda sorun yok, Vantage kaldırınca mavi ekran vermeye devam ederse yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı