Oyunlara Türkçe yama nasıl hazırlanır?

Atiba1903

Picopat
Oyunlara Türkçe yama hazırlamak istiyorum fakat YouTube'da doğru düzgün anlatan bir tane kanal yok. Oyunları türkçeleştiren profesyonel ekipler var birtanesi youtubda nasıl yapıldığını anlatmamış. Keşke anlatsalar çoğu kişi bu işe atılır oyunlarda Türkçe sıkıntısı çekmeyiz. Demek istediğim düzgün ve net bir şekilde anlatan birisi varsa sayfa ya da bir video yollayabilirler mi?

Her oyunda farkli. Bazi oyunlarda dil dosyalari Cryptli haldeyken bazilarinda acik haldedir. Cevirmek istediginiz oyuna gore degisiyor hepsi. Yabanci forumlarda arastirmaniz, gerekirse kendi yolunuzu bulmaniz bile gerekebilir.

Haklısın kankam fakat hangi programlarla yapılıyor dil dosyalarını hangi program açıyor bunları net bir şekilde anlatan bir tane video yok. Artık yabancı kaynaklara bakmam lazım galiba türkler işi gizli tutup kendileri yapıyor sadece :D

Haklısın kankam fakat hangi programlarla yapılıyor dil dosyalarını hangi program açıyor bunları net bir şekilde anlatan bir tane video yok. Artık yabancı kaynaklara bakmam lazım galiba Türkler işi gizli tutup kendileri yapıyor sadece :D
Adam zaten hobi olarak yapiyor bunu, bir de anlatim videosu cekerek zamanini bosa harcayacak. Bu kisilerin zaten zamani olmuyor genelde, hobi olarak yaptiklari icin 1-2 saatini buraya harciyorlar. Kullandiklari programlari zaten yabanci forumlardan aliyorlar veya hali hazirda kullandiklari programlarla yapiyorlar. Mesela GTA San Andreas'i cevirmek icin GXT Editor kullanman gerekiyor cunku GTA San Andreas'in dil dosyasinin uzantisi .gxt fakat A Hat in Time oyununu cevirmek icin bir notepad yeterli oluyor. Bunlari oyunun dosyasini karistirarak sen bulmalisin. Armut pis agzima dus seklinde ilerlersen zaten 1-2 gune birakirsin zira oyun cevirmek asiri stresli ve zahmetli bir is.

Oyunlara Türkçe yama hazırlamak istiyorum fakat YouTube'da doğru düzgün anlatan bir tane kanal yok. Oyunları türkçeleştiren profesyonel ekipler var birtanesi youtubda nasıl yapıldığını anlatmamış. Keşke anlatsalar çoğu kişi bu işe atılır oyunlarda Türkçe sıkıntısı çekmeyiz. Demek istediğim düzgün ve net bir şekilde anlatan birisi varsa sayfa ya da bir video yollayabilirler mi?

Bu konuyu bende açtım fakat kendin araştırınca buluyorsun. Ben araştıra araştıra bir mobil futbol ve PC futbol oyunlarının spiker dosyalarını açtım. Vaktim olsa yapardımda fazla vaktim olmuyor genellikle. Ama Türkçe yama yapmayı bende öğrenmek isterim.

Adam zaten hobi olarak yapiyor bunu, bir de anlatim videosu cekerek zamanini bosa harcayacak. Bu kisilerin zaten zamani olmuyor genelde, hobi olarak yaptiklari için 1-2 saatini buraya harciyorlar. Kullandiklari programlari zaten yabanci forumlardan aliyorlar veya hali hazirda kullandiklari programlarla yapiyorlar. Mesela GTA San Andreas'i cevirmek için GXT Editor kullanman gerekiyor cunku GTA San Andreas'in dil dosyasinin uzantisi. GXT fakat A Hat in Time oyununu cevirmek için bir notepad yeterli oluyor. Bunlari oyunun dosyasini karistirarak sen bulmalisin. Armut pis agzima dus seklinde ilerlersen zaten 1-2 gune birakirsin zira oyun cevirmek asiri stresli ve zahmetli bir is.

Zaten zorla çekmelerini istemedim. Zamanları yoksa eyvallah fakat ben bu işe hakim olsam detaylı bir videoda her şeyi anlatıp yayımlardım. Sağlık olsun nedeyim öğrenmesi daha kolay olabilirdi video ile anlatsalar. Sonuçta insanlara zorla bir şey yaptıramayız fakat bilgi paylaştıkça güzeldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı