Oyunlarda 1 FPS bile düşse çok kasıyor gibi görünüyor

İşletim sistemi
Windows 10

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
RAM
16gb ddr 3 1600 mhz
Ekran kartı
Rx 5602gb
Anakart
Turbox h61 16gb 1600 mhz olan model
İşlemci
İ7 3770
YouTube'da video arada bir kasıyor FPS düşüyor gibi görünüyor oyunlarda FPS 60'dan 58e 59'dan 58'e düşünce çok kasıyor. Rekabetçi oyunlarda FPS yüksek olduğu için pek anlaşılmıyor ama diğer çoğu oyunda böyle. Farklı monitör ile denedim farklı VGA ile denedim olmadı HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ondan dolayı olabilir mi sizce? Bana HDD yetmiyor oyunlara demişlerdi fakat birkaç gündür fark ettim YouTube'da oluyor o yüzden HDD'den değil galiba. Yine de birkaç güne PNY 240 GB SSD alacağım. Sizce bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Sistem yetersiz dedim yeni işlemci aldım RAM aldım ama fayda etmiyor.

YouTube'da video arada bir kasıyor FPS düşüyor gibi görünüyor oyunlarda FPS 60'dan 58e 59'dan 58'e düşünce çok kasıyor. Rekabetçi oyunlarda FPS yüksek olduğu için pek anlaşılmıyor ama diğer çoğu oyunda böyle. Farklı monitör ile denedim farklı VGA ile denedim olmadı HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum ondan dolayı olabilir mi sizce? Bana HDD yetmiyor oyunlara demişlerdi fakat birkaç gündür fark ettim YouTube'da oluyor o yüzden HDD'den değil galiba. Yine de birkaç güne PNY 240 GB SSD alacağım. Sizce bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Sistem yetersiz dedim yeni işlemci aldım RAM aldım ama fayda etmiyor.
Denetim Masası Güç Seçenekleri üzerinden Yüksek Performans modunu açın. Ekran kartı driver güncel mi? MSI afterburner indirin ve mhz ve diğer değerleri takip edin.

FPS sabitlemeyi denediniz mi? Örneğin 55'e falan.

Nasıl yapacağım genelde 60 FPS sabitleyip v-V-Sync acık oynuyorum. Ama 55 seçeneği yok.
Denetim Masası güç seçenekleri üzerinden yüksek performans modunu açın. Ekran kartı driver güncel mi? MSI Afterburner indirin ve MHz ve diğer değerleri takip edin.

Zaten MSI afterbornerdan bakıyorum değerlere driver güncel yeni format attım güç seçeneği yüksek te zaten.
Muhtemelen %1 ve %0.1 FPS'e bakmadığınız için size öyle geliyor. Siz FPS'i 58 olarak görürken %0.1'de 20 vs. olabilir.

Nasıl bakacağım ona?

Anakart çöp, ekran kartı yeni nesil oyunlar için zayıf, RAM'ler büyük ihtimalle alt seviye kalitesiz markalardandır, oyunlarda FPS düşme sebebi her şey olabilir. Sıcaklık değerlerine de bakmak lazım.

Nasıl yapacağım genelde 60 FPS sabitleyip v-V-Sync acık oynuyorum. Ama 55 seçeneği yok.

Zaten MSI afterbornerdan bakıyorum değerlere driver güncel yeni format attım güç seçeneği yüksek te zaten.

Nasıl bakacağım ona?
Hocam siz nasıl MSI afterburnerden FPS göstermeyi açtıysanız listenin altlarına %0,1 yeri var orayada aynı şeyi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı