Oyunlarda 1080p altı çözünürlük ve siyah şerit sorunu

BAHASKA

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Acer'in Gtx 950M ekran kartlı, i5 7200U işlemcili, 1920 x 1080 çözünürlüğünde bir dizüstü bilgisayarı bulunmakta. Ben CS:GO adlı oyunu 4:3'de 1024 x 768 stretched şeklinde oynuyorum. Haliyle Intel HD ekran kartından ayar yapmak zorunda kaldım. Ekran ölçeklendirmesini ''Tam Ekrana Ölçeklendir - Uygulama Ayarlarını Geçersiz Kıl'' şeklinde yaptım. Tamam CS:GO'da güzel, hoş stretched şeklinde oldu ama oynadığım öbür oyunlarda ben monitorümün maksimum çözünürlüğü olan 1920 x 1080 altına inemiyorum öyle bir ayar vermiyor. Altına inmem için işlemcinin ekran kartı driverlerini silip tekrar yüklüyorum o zaman ölçeklendirme ayarı ''Ekran Ölçeklendirmesini Koru'' şeklinde olunca öbür oyunlarda monitörümün kendi çözünürlüğü altına inebiliyorum. Ama bu seferde CS;GO'yu 4:3 çözünürlükte black bars şeklinde oynamak zorunda kalıyorum. Ben hem CS;GO'da stretched şeklinde hem de öbür oyunlarda monitör çözünürlüğümün altındaki ayarlarda nasıl oynayabilirim?

Not: Bahsettiğim oyunlar H1Z1, Battlefield 1, PUBG. Config ayarlarından çözünürlüğü düşürmeye çalıştım H1Z1'de bu sefer ekran küçüldü ama kenarlarda mavi boşluklar çıktı CS:GO'daki black bars gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı