Oyunlarda 30 FPS Akıcı mı?

Ben de 45-55 FPS arasına alışabiliyorum ama 60'a geçtiğimde veya 45-55 FPS değerlerine 60'tan düştüğümde ciddi anlamda akıcılığın azaldığını hissediyorum. Belki Free Sync gibi teknolojiler kullanmadığımız için belki de input lag arttığı için rahatsız oluyoruzdur.

@Manyyak Doğru söylüyorsun freesynch olayını; çünkü 30 FPS çizerken monitör 60 FPS bekliyor saniyede. bulamadığı 30 FPS'yi duble çiziyorsa mesela her kareyi 2 defa ekrana getirirse yine takılmaya benzer ve kontrollerde bir yavaşlama söz konusu olabilir haklısın. En iyisi monitör Hz değerinde oynamak ne yukarısı ne aşağısı. Yukarısı oluğu zamanda 60 FPS çizmek için bazı kareleri çizmeden atlayabilir.

Mesele benim için 30 ile 60 arası aynıdır ben oyunu açarım o oyun donmuyor takılmıyorsa sorun yoktur benim için sanırım benimki çok fazla oyun oynamaktan kaynaklanıyor. 144 fpslede oynadım 30 fpslede o oyun takılmıyorsa ben oyuna odaklanıyorum ve 30 fps oldugunu unutuyorum takıntınız varsa zaten oynayamazsınız Tabikide ultra ayarlar 144fps en iyisi. Ama imkan yoksa 144fps normal ayarlar yerine stabil 30 fps ultra ayarları tercih ederim.

Bazı moba oyunlarında 30 FPS sıkıntı. Rahatsız edici bir durum olur. Ama bazı oyunlarda (özellikle strateji) 30 FPS yeterli olabiliyor. Bu genelde kişiden kişiye değişen bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı