Oyunlarda 5-10 saniyelik FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Karahannn

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bütün oyunlarda olan bir şeyi söylüyorum, böyle oyunu tam oynuyorum işte her 2 roundda 1 falan bir FPS düşüyor. 10 saniye böyle 2-3 FPS kalıyor sonra düzeliyor, laptoptan oynuyorum. Bunu nasıl düzeltirim, pilim bozulmuştu daha yeni pili değiştirttim. Bir de içini temizlettim, daha fazla olmaya başladı. Eskiden daha az oluyordu ne yapabilirim?

Yüksek Performans modunda bilgisayarlar bir nebze de olsa daha çok ısınır. Kapatın.
Kapatması FPS oranını düşürür. Ve hiçbir işe yaramaz. Aynı laptopun 920MX ekran kartlı olanını kullanıyorum yüksek performans dışında hiçbir şey oynayamaz. Belki bilgisayarın altına soğutucu alınırsa ve termal macun ile ısınma sorunu çözülebilir. Ama bu kadar çöp bir işlemcide yüksek FPS beklemek saçmalık olur.

Kapatması FPS oranını düşürür. Ve hiçbir işe yaramaz. Aynı laptopun 920MX ekran kartlı olanını kullanıyorum yüksek performans dışında hiçbir şey oynayamaz. Belki bilgisayarın altına soğutucu alınırsa ve termal macun ile ısınma sorunu çözülebilir. Ama bu kadar çöp bir işlemcide yüksek FPS beklemek saçmalık olur.

Yüksek FPS beklemiyorum zaten ekran 60Hz olduğu için 60 FPS bana yetiyor Valorant'ta da ortalama 70 FPS alıyorum fakat o FPS düşüşleri sıkıntı.

Yüksek FPS beklemiyorum zaten ekran 60Hz olduğu için 60 FPS bana yetiyor Valorant'ta da ortalama 70 FPS alıyorum fakat o FPS düşüşleri sıkıntı.
Bu düşüşler rastgele zamanlarda mı oluyor yoksa herhangi bir kalabalık team fight gibi yerlerde mi? Yoksa base de beklesen bile anlık olarak gerçekleşiyor mu?

Isı değerleriniz ne durumda?
Sisteminizi paylaşınız.
Isıyı görmek için Afterburner kullanın.

1615113091874.png

Bu düşüşler rastgele zamanlarda mı oluyor yoksa herhangi bir kalabalık Team fight gibi yerlerde mi? Yoksa base de beklesen bile anlık olarak gerçekleşiyor mu?

Normal base de beklesem bile oluyor.

Dosya Ekleri

• 1615113070731.png
    1615113070731.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 24
Oyun içerisinde o FPS düşüşü olduktan 30 saniye 1 dakika falan sonra paylaşın OSD ile gösterin. Muhtemelen işlemci ısınmamak için frekansını düşürüyor.

Oyun içerisinde o FPS düşüşü olduktan 30 saniye 1 dakika falan sonra paylaşın OSD ile gösterin. Muhtemelen işlemci ısınmamak için frekansını düşürüyor.
Evet büyük ihtimalle böyle olabilir zaten bir oyun işlemcisi değil. Ben soğutucu ile kullanıyorum ve termal macun değişimi önemli ben uzun süredir yapmıyorum ama kış olduğu için şu anlık rahatım.

Yeni konular

Geri
Yukarı