Oyunlarda ani FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

bytrog

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal üyeleri.
Casper F650 marka laptop kullanıyorum. ETS 2, GTA 5, MTA San Andreas bile olsa mesela 60 - 70 FPS alıyorsam birden 30 FPS'lere düşüyor ve 1 2 dakika sonra geri 60 - 70 FPS'e çıkıyor.

Sıcaklık değerlerim:
GPU 70 derece.
CPU 70 derece.

Ekran kartı: NVIDIA 940MX.
İşlemci: i5 8250U.
Bu sorunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda 8 GB RAM var. Başka kontrol edeceğimiz bir değer var mı? GPU kullanımı vs. gibi.

Evet MSI Afterburner ile OSD gösterge ayarı yaparak oyun esnasında GPU ve CPU kullanımını buraya yazmanı öneririm sorunu çözme yolunda ipucu verebilir :) nasıl yapacağını bilmiyorsan MSI Afterburner yazarak sitesinden indir Technopat'ın sitesinde nasıl ayarlandığı ile ilgili birsürü rehberler var 5 dakikalık iş.

Evet MSI Afterburner ile OSD gösterge ayarı yaparak oyun esnasında GPU ve CPU kullanımını buraya yazmanı öneririm sorunu çözme yolunda ipucu verebilir :) nasıl yapacağını bilmiyorsan MSI Afterburner yazarak sitesinden indir Technopat'ın sitesinde nasıl ayarlandığı ile ilgili birsürü rehberler var 5 dakikalık iş.

MSI hep açık. %99 falan ekran kartını kullanıyor, %10 - %15 arası da CPU'yu.

MSI hep açık. %99 falan ekran kartını kullanıyor, %10 - %15 arası da CPU'yu.

Peki drop esnasında CPU ve GPU kullanımı ne alemde? GPU kullanımı her daim %99 olmalı CPU ise her daim en az % değerinde olmalı. Mesela drop girdi bir bakmışsın ekran kartı %50.

Peki drop esnasında CPU ve GPU kullanımı ne alemde? GPU kullanımı her daim %99 olmalı CPU ise her daim en az % değerinde olmalı. Mesela drop girdi bir bakmışsın ekran kartı %50.

Ona hiç bakmak aklıma gelmedi. Deneyip yazacağım.

Sanırım sorunu buldum. İşlemciyi Turbo moduna aldım, oyuna girdim derece 85 falandı. Sonra arkadan bir program açtım (bakalım ısınıp kasacak mı diye) ve 88 derece falan oldu aniden drop yedim. Sanırım 85 86 derecelere gelince drop yiyorum farkında olmadan. Çünkü drop yiyince derece aniden düşüyor ve hangi derecede drop yediğimi göremiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı