Oyunlarda ani FPS düşmesi

CarLy John

Centipat
Arkadaşlar, eskiden de bir iki kez yazdım bu konuyu, yani Driver silip yükledim ilk oynayisimda hiç FPS düşmesi yemedim ama sonra işlemcim 65 derecenin üstüne çıkmamasına rağmen arada bir drop yiyorum. Cok fazla değil ama çok az da değil. Ne yapacağımı anlamadım. Format atmama rağmen hala drop yiyorum, çözümü yok mu bunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstte yazdım. Şu anlik sadece Sniper Ghost Warrior 3'de oluyor ama format atmadan önce CoD Warzone'da her saniye drop yiyordum.
Ramlerden kaynaklı olabilir muhtemelen. Ddr 3 olduğu için 1600mhz a çıkmayı deneyebilirsin bu elindeki ramlere voltaj verip o.c ile de olabilir yada elindekileri çıkarıp 8x2 1600 ghz ram set alırsan muhtemelen droplar azalacak hatta kesilecektir.

CoD Warzone için önerilen RAM miktarı 12 GB, Sniper Ghost Warrior 3 için 16 GB, ayarlar yüksekte oynuyorsanız RAM yetersizliği yüzünden oluyordur.

Medium ayarlarda oynuyorum.
RAM'lerden kaynaklı olabilir muhtemelen. DDR 3 olduğu için 1600MHz'a çıkmayı deneyebilirsin bu elindeki RAM'lere voltaj verip o.c ile de olabilir ya da elindekileri çıkarıp 8x2 1600 GHz RAM set alırsan muhtemelen droplar azalacak hatta kesilecektir.

Nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bir de bir şey olacak diye korkuyorum, param hiç yok şu an.

Arkadaşlar, eskiden de bir iki kez yazdım bu konuyu, yani Driver silip yükledim ilk oynayisimda hiç FPS düşmesi yemedim ama sonra işlemcim 65 derecenin üstüne çıkmamasına rağmen arada bir drop yiyorum. Cok fazla değil ama çok az da değil. Ne yapacağımı anlamadım. Format atmama rağmen hala drop yiyorum, çözümü yok mu bunun?

Donanım bilgisi vermeden sorun yazmışssınız, sorun her şeyden kaynaklı olabilir.

Edit: Şimdi gördüm PC özelliklerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı