Oyunlarda ani FPS düşüşü oluyor

heymenchil

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Bu bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda yoktu, son 2 haftadır yaşıyorum. Aktif olarak oynadığım 4 oyun var; Cyberpunk 2077, PES 21, Rainbow 6 ve Rocket League. Bunlardan pes ile Rocket'da sorun çıkmıyor fakat diğer ikisinde inanılmaz droplar yaşıyorum. Bunlardan sadece Cyberpunk SSD'nin içinde. Isı değerlerim gayet iyi, Afterburner'dan sorunu anlamaya çalışırken gördüğüm ekran kartı kullanımım aniden %4'lere düşüyor. Bir iki takılıyor ve yaklaşık 15 dakika olmuyor, sonra tekrar. Gayet iyi ve yeni bir PSU'ya da sahibim ondan dolayı sorunu kesinlikle anlayamadım.
R3 3300X, Gigabyte Gaming 1660 Super 6 GB, 8 GB Corsair 3000MHz RAM.

Oyun açıkken ALT+TAB yap, sonra görev yöneticisini aç ve oynadığın oyuna sağ tıklayıp ayrıntılara gite tıkla, zaten seçili bir şekilde oynadığın oyun orada olacak, sağ tıkla öncelik ayarlaya bas ve yükseği seçip önceliği değiştir de.

Öncelikle selamlar. Bu bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda yoktu, son 2 haftadır yaşıyorum. Aktif olarak oynadığım 4 oyun var; Cyberpunk 2077, PES 21, Rainbow 6 ve Rocket League. Bunlardan pes ile Rocket'da sorun çıkmıyor fakat diğer ikisinde inanılmaz droplar yaşıyorum. Bunlardan sadece Cyberpunk SSD'nin içinde. Isı değerlerim gayet iyi, Afterburner'dan sorunu anlamaya çalışırken gördüğüm ekran kartı kullanımım aniden %4'lere düşüyor. Bir iki takılıyor ve yaklaşık 15 dakika olmuyor, sonra tekrar. Gayet iyi ve yeni bir PSU'ya da sahibim ondan dolayı sorunu kesinlikle anlayamadım.
R3 3300X, Gigabyte Gaming 1660 Super 6 GB, 8 GB Corsair 3000MHz RAM.

Bende de aynı sorun vardı RAM'leri çift kanal 8x8 yapınca kalktı. Günümüz oyunları çok fazla RAM yiyor. Bayağı moralimi bozuyordu RAM aldıktan sonra düzeldiğini görünce rahatladım. Tabii bu sizde başka bir sorun olmadığı anlamına gelmez belki başka bir problemden dolayı da böyle bir şey yapıyor olabilir.

Sanırım işlemci darboğazı oluyor, çözünürlük nedir?

1080P ve bu işlemcinin bu karta hiç darboğaz yaptıgını görmedim çoğu oyunu oynadım güncel ama Cyberpunk'da size katılıyorum çünkü işlemci 80 civarındayken ekran kartı 60 falan oluyor oyun biraz bozuk.Yükseltiyorum ayarları sorun kalmıyor
Oyun açıkken Alt+Tab yap, sonra görev yöneticisini aç ve oynadığın oyuna sağ tıklayıp ayrıntılara gite tıkla, zaten seçili bir şekilde oynadığın oyun orada olacak, sağ tıkla öncelik ayarlaya bas ve yükseği seçip önceliği değiştir de.

Çok teşekkürler sanırsam işe yaradı bu gün boyunca denedim hiçbir drop yaşamadım.
Bende de aynı sorun vardı RAM'leri çift kanal 8x8 yapınca kalktı. Günümüz oyunları çok fazla RAM yiyor. Bayağı moralimi bozuyordu RAM aldıktan sonra düzeldiğini görünce rahatladım. Tabii bu sizde başka bir sorun olmadığı anlamına gelmez belki başka bir problemden dolayı da böyle bir şey yapıyor olabilir.

Şu an RAM almaya bütcem yok bilgisayarı 3 ay önce aldım ama 8 GB günümüz top oyunlarda yetersiz oldugunu biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı