Çözüldü Oyunlarda Anlık FPS düşmesi ve Ses Kesilmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Oyunlarda özellikle de CS:GO'da bir anda FPS düşmesi yaşıyorum ve bir süre sürdükten sonra düzeliyor. 2 gündür böyle bir sorunla karşı karşıyayım ve FPS düşmesi girdiği anda Discord'da arkadaşımla konuşutuğumda arkadaşımın sesimin kesik kesik geldiğini söylüyor. Ayrıca oyunlara ilk girdiğimde dokular bir süre yüklenmiyor fakat sonradan yükleniyor. Her oyunda aynı şekilde. Artık sıkıcı bir hal almaya başladı? Nasıl çözebilirim?

Sistem:
AMD FX 8120
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
8 GB RAM (1x8)
Kingston HyperX Fury 240 GB
Xigmatek XCP-A500 500W 80+

Çözüm
Arkadaşlar bilgisayara virüs bulaşmış sanırım. CPU kullanımı etkiliyordu, formatladım ve sorun tamamen düzeldi. Konu kapanabilir.
Oyunlarda özellikle de CS:GO'da bir anda FPS düşmesi yaşıyorum ve bir süre sürdükten sonra düzeliyor. 2 gündür böyle bir sorunla karşı karşıyayım ve FPS düşmesi girdiği anda Discord'da arkadaşımla konuşutuğumda arkadaşımın sesimin kesik kesik geldiğini söylüyor. Ayrıca oyunlara ilk girdiğimde dokular bir süre yüklenmiyor fakat sonradan yükleniyor. Her oyunda aynı şekilde. Artık sıkıcı bir hal almaya başladı? Nasıl çözebilirim?

Sistem:
AMD FX 8120
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
8 GB RAM (1x8)
Kingston HyperX Fury 240 GB
Xigmatek XCP-A500 500W 80+

İşlemciniz kötü.

Sıcaklıklar iyi işlemci 60 dereceyi geçmiyor.

İşlemci de sorun mu var demeye çalışıyorsunuz yani?

Evet, ancak bu sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum. Ve 2 gündür böyle bir sıkıntı içerisindeyim.

Açıkçası başka birşeyde sorun bulamadım işlemciniz kötü dediğimde atın gitsin değil sadece biraz eski kalmış eğer ısılarda yerindeyse açıkçası bir tek işlemciye suç verebiliriz.
(Oyun içi FPS düşmesi yaşadığında hangi parçanın kullanım yüzdesi ne oluyor ona da bakabilir misiniz sorun neden kaynaklı olduğunu daha iyi anlamamızı sağlayabilir, bu sayede darboğaz oluyor mu anlarız)

Açıkçası başka birşeyde sorun bulamadım işlemciniz kötü dediğimde atın gitsin değil sadece biraz eski kalmış eğer ısılarda yerindeyse açıkçası bir tek işlemciye suç verebiliriz.
(Oyun içi FPS düşmesi yaşadığında hangi parçanın kullanım yüzdesi ne oluyor ona da bakabilir misiniz sorun neden kaynaklı olduğunu daha iyi anlamamızı sağlayabilir)
FPS düştüğünde işlemci kullanımı yükseliyor ekran kartı ise düşüyor. Ve ayrıca FPS düştüğü sırada sesimde kesiliyor discord ve oyunda.

Geri
Yukarı