Oyunlarda anlık FPS düşüşü

batufener94

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Eski veya yeni fark etmeksizin oyunlarda sinir bozucu FPS dalgalanmaları yaşıyorum ve bunlar oyunumun takılmasına sebep oluyor sıcaklıklar problem yaşadığım bir oyun olan GTA V de işlemcim 45° civarında ekran kartım ise 55° civarında sürücülerim ve Windows'um güncel.

Sistemim.
AMD Ryzen 3 1200.
G.Skill 1x8 GB DDR4 2133MHz RAM.
ASUS GTX 1050 2 GB.
500GB HDD.

RAM'nizi yükseltmenizi öneririm. The Witcher 3'de 1x8 belleğim varken sürekli oyun takıkıyordu 2x8'e yükseltim takılmaların %95'i gitti diyebilirim.

Eski veya yeni fark etmeksizin oyunlarda sinir bozucu FPS dalgalanmaları yaşıyorum ve bunlar oyunumun takılmasına sebep oluyor sıcaklıklar problem yaşadığım bir oyun olan GTA V de işlemcim 45° civarında ekran kartım ise 55° civarında sürücülerim ve Windows'um güncel.

Sistemim.
AMD Ryzen 3 1200.
ASUS GTX 1050 2 GB.
500GB HDD.
Biraz saçma gelebilir ama çözünürlük düşük ise artırıp görüntü kalitesini de aynı şekilde artırıp deneyebilir misiniz? Tahminimce yükü daha çok ekran kartına yaslarsanız işlemci bi tık rahatlayıp performansınızda artış olacağına inanıyorum ama tabi denemek lazım. Ve bence bu öneri ram arttırmadan önce denenir ve işe yararsa masraftan kurtaracağı için merakımı giderip dener misiniz? :)

Sistemim.
AMD Ryzen 3 1200.
ASUS GTX 1050 2 GB.
500GB HDD.
Genelde bu sorunun kaynağı RAM dir.

Kendi bilgisayarımda arkada açık olan programları kapatıyorum oyun rahatlıyor sanki oyun değil de ben rahatlıyorum :p

Yeni konular

Geri
Yukarı