Oyunlarda Ara Ara Kasma Sorunu

G

Gonomon

Ziyaretçi
Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni katıldım ve başlıkların içeriklerini tam olarak bilmiyorum. Bu yüzden konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden affola. Yaklaşık 2-2.5 senedir kullandığım bir Asus N53JQ model diz üstü bilgisayarım var.

Sistem özelliklerim kısaca;

  • Windows 8 Pro 64 bit işletim sistemi
  • GeForce GT425M ekran kartı
  • İntel i7-740QM işlemci

Bu bilgisayarda geçtiğimiz aylarda sorunsuz oynadığım oyunları bu aylarda da genel olarak gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Ancak 3-5 dakikada bir oyunlarda 2-3 saniyelik bir yavaşlama gözlemliyorum, tam olarak açıklamak gerekirse bu 2-3 saniye esnasında oyun kasarmış gibi gözüküyor. Bu sorun neden meydana geliyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
67.632
En iyi cevaplar
743
Beğeniler
89.184
Yer
İstanbul
Isınma sorunu. Cihazın garantisi varsa -ki sanmıyorum- servise gönderip içini temizlettirin. Yoksa iş başa düşüyor. Ya da bir başka üçüncü parti servise yollayıp temizlettireceksiniz. Daha da önemlisi artık işlevini yitirmiş olan termal macunun değiştirilmesi.
 
KS
G

Gonomon

Ziyaretçi
Yanıt için teşekkürler. Bilgisayarımı en kısa zamanda üçüncü parti bir servise göndereceğim.
 
KS
G

Gonomon

Ziyaretçi
ASUS servisinden de fiyat alın mutlaka.
Asus servisine götürürsem büyük ihtimalle tamir 20 iş günü sürecek. Biraz sabırsız bir insanımdır ama üçüncü parti servis Asus servisinden biraz daha paragöz çıkarsa Asus servisini de düşüneceğim. Yardımınız için tekrardan teşekkürler.
 Yukarı