Oyunlarda Ara Ara Kasma Sorunu

• Konuyu başlatan Gonomon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 5B
G

Gonomon

Ziyaretçi
Merhabalar,

Öncelikle foruma yeni katıldım ve başlıkların içeriklerini tam olarak bilmiyorum. Bu yüzden konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden affola. Yaklaşık 2-2.5 senedir kullandığım bir Asus N53JQ model diz üstü bilgisayarım var.

Sistem özelliklerim kısaca;

• Windows 8 Pro 64 bit işletim sistemi
  • GeForce GT425M ekran kartı
  • İntel i7-740QM işlemci

Bu bilgisayarda geçtiğimiz aylarda sorunsuz oynadığım oyunları bu aylarda da genel olarak gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Ancak 3-5 dakikada bir oyunlarda 2-3 saniyelik bir yavaşlama gözlemliyorum, tam olarak açıklamak gerekirse bu 2-3 saniye esnasında oyun kasarmış gibi gözüküyor. Bu sorun neden meydana geliyor olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu. Cihazın garantisi varsa -ki sanmıyorum- servise gönderip içini temizlettirin. Yoksa iş başa düşüyor. Ya da bir başka üçüncü parti servise yollayıp temizlettireceksiniz. Daha da önemlisi artık işlevini yitirmiş olan termal macunun değiştirilmesi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı