Oyunlarda Atatürk'e küfür eden birini nereye şikayet edebilirim?

Jonathan North

Megapat
Katılım
1 Eylül 2013
Mesajlar
7.354
Makaleler
1
Çözümler
85
Yer
Istanbul
Daha kendilerinin atadıkları bazı Diyanet görevini yürütmeye çalışanların Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yaptıkları dolaylı ve doğrudan hakaretleri adil bir yargı sistemine bağlı olarak yerini bulmamışken uğraştığın şey boşa kürek sallamaktan başka bir şey değil. Sana tavsiyem, bu tip durumlarda sohbeti kapatman en sağlıklısı..
 

Forumdaş

Picopat
Katılım
17 Kasım 2021
Mesajlar
596
Merhaba oyunlarda şu sıralarda Atatürk'e söven çok kişiye denk geliyorum bunları nereye şikayet edebileceğimi cimere sordum ancak mantıklı bir cevabı geçin neredeyse cevap bile alamadım. Bana bulunduğum ildeki başsavcılığa sevk edildi dedi ve başka bir cevap gelmedi. Bu kişileri nereye şikayet edebilirim yardımcı olursanız sevinirim. Lütfen uğraşmazlar ve emeğine değmez gibi saçma cevaplar vermezseniz sevinirim.
Cimer'e soracağına şikayet et.
Onlar ilgileniyor.
 

detista

Kilopat
Katılım
20 Kasım 2016
Mesajlar
5.592
Makaleler
32
Çözümler
18
Yer
Istanbul
İnternet sitesi ya da sosyal medya üzerinden bu suçu işleyen kişileri ihbar etmek çok kolay. Oyun içi chat vs. gibi durumlarda iş biraz karışıyor. İhbar formuna sabit bir link genelde verilemiyor ve bu nedenle form doldurulurken sıkıntı çıkıyor. Ekran görüntüsü alınsa genelde kabul edilmiyor haklı olarak. Çünkü ekran görüntüleri üzerinden sağlıklı bir karar vermek mümkün değil. Bu durumda noter tasdiki alıp savcılığa gitmek ve suç duyurusunda bulunmak en mantıklı çözüm fakat bana göre uğraşmaya pek değmez. Yine de karar senin.
 
Yukarı