Oyunlarda bir iyi bir çok kötü oynamak

reva1

Kilopat
Daha fazla  
Bazen oyunlarım çok iyi geçiyor takımı tek taşıyorum, ama bazen o kadar kötü oynuyorum ki oynadığım ligin 3-4 mertebe altındaymışım gibi. Neden böyle oluyor? Size de böyle oluyor mu, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen oyunlarım çok iyi geçiyor takımı tek taşıyorum, ama bazen o kadar kötü oynuyorum ki oynadığım ligin 3-4 mertebe altındaymışım gibi. Neden böyle oluyor? Size de böyle oluyor mu, yardımcı olur musunuz?

Karşındaki oyuncu ile rekabet ediyorsun. Bunun iyi ya da kötü oynamakla bence alakası yok 10-20 dk alıştırma yapıp FPS oyunlarında açılıyorsun bana göre. Aynı şekilde karşı tarafın kullandığı programlar vb. hiçbir şekilde haberin yok.

Tabii odaklanma sorunları filan olabiliyor örneğin gün içerisinde kafa dağıtacağınız başka bir derdiniz tasanızın olmadığı bir zaman oynamak işe yarıyor gibi.
Son olarak takımınız 5V5 gibi bir mod ise bu oyun kesinlikle takım olmalı.

Karşındaki oyuncu ile rekabet ediyorsun. Bunun iyi ya da kötü oynamakla bence alakası yok 10-20 dk alıştırma yapıp FPS oyunlarında açılıyorsun bana göre. Aynı şekilde karşı tarafın kullandığı programlar vb. hiçbir şekilde haberin yok.

Tabii odaklanma sorunları filan olabiliyor örneğin gün içerisinde kafa dağıtacağınız başka bir derdiniz tasanızın olmadığı bir zaman oynamak işe yarıyor gibi.
Son olarak takımınız 5V5 gibi bir mod ise bu oyun kesinlikle takım olmalı.

Benim görüşümce gün içindeki moodumdan dolayı falan oluyor olabilir.
Ama dediğiniz gibi kesinlik oyunlar takım olarak oynanmalı bende genelde solo oynarım her oyunu, ama çok teşekkür ederim cevabınız için.

Bana kalırsa performans kesinlikle moral ile bağlantılıdır. Özgüveniniz ve ben yaparım algınız kırılırsa her hatanız sizi oyundan iyice koparır. Sistem ekipman kadar önemli çok oyunculu bir oyunda moral, alacağınız inisiyatif, vereceğiniz bir karar, rakibi okuyabilmek gibi birçok noktayı direk etkiler.

Tek oyunculuda ise yine dediklerim geçerlidir aslında. Yani fiziksel veya dijital ortamdaki insanlar ve eylemleriyle bağlantılı bu durum.

Rekabetçi oyunların %90'ında kazanıp kazanamayacağın maça girmeden bellidir. Bazı maçlarda ne kadar iyi oynarsan oyna takımın yüzünden kaybedersin. Bazı maçlarda da takımın seni taşır. Bağımlılık yapması için bu döngü böyle devam eder. Bi kazanırsın bi kaybedersin ve aynı ligde takılı kalırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı