Çözüldü Oyunlarda bulanık görüntü sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Metin Eren Türkmen

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, Windows 10 kullanıyorum monitörüm Full HD masaüstünde vs. görüntü konusunda hiçbir problemim yok fakat oyunlara girdiğimde oyun Ultra ayarlarda olmasına rağmen görüntü de bulanıklık var, Steam de oyun içinde shift+tab yapınca da bu bulanıklık belli oluyor. Farklı yerlerden baktığım uygulama özellikleri > uyumluluk kısmındaki yüksek DPI ayarı mevzusu sorunumu çözmüyor yardımcı olabilecek var mı?

Oyunda hangi çözünürlüğü kullanıyorsan masaüstündede onu kullanmayı dene. Kenar yumuşatmayı düşürmeyi dene. Oynadığın oyunda render scale ya da resolution scale varsa onları arttırmayı dene.

Oyunda hangi çözünürlüğü kullanıyorsan masaüstündede onu kullanmayı dene. Kenar yumuşatmayı düşürmeyi dene. Oynadığın oyunda render scale ya da resolution scale varsa onları arttırmayı dene.
Çözünürlük ayarlarıyla oynamış olabilirsiniz.
Çözünürlük ayarlarım sabit Masaüstünde de oyunda da 1920x1080 oyun ayarlarından kaynaklı olduğunu sanmıyorum dediklerini yaptım fakat hâlâ bulanıklık var dediğim bulanıklık oyun içinde shift+tab yaptığımda yazılarda da var.
FXAA ayarı açık kalmış olabilir.
Teşekkürler Nvidia Denetim Masasından kapatınca düzeldi

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende düzelmedi FXAA kapalı duruyor, oyunda ve windowsda 1920x1080 olarak ayarlı ancak oyuna girdiğimde hala bulanıklık duruyor ve shift+tab yaptığımda Steam yazıları da büyük duruyor. Nasıl düzeltebilirim? Oynadığım oyun Astrooner. Daha önce crack indirmiştim ve sonrasında oyunu satın aldım ve çözünürlük sorunuyla karşılaştım

Geri
Yukarı