Oyunlarda bulanıklık, neslerde de bulanık görüntü

kaera

Decapat
Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum cam gibi görüntü ile 1920x1080P Full HD 240Hz Samsung 27'inch monitörüm ile oynuyordum.
Nedense son zamanlarda Cold War, Warzone, Cyberpunk gibi oyunlarda bulanıklık ve nesnelerde uzaklıklarda bulanıklık yaşamaktayım yani uzaktaki adamlar bulanık görünüyor. CS:GO'da bu sorun yaşamaktayım aynı zamanda sistemimde gayet iyi olmaktadır ve ekran kartı Windows ve BIOS olmak üzere hepsi güncel olmaktadır.
Bu sorun sebebinden dolayı da 5 gün önce bilgisayarımı sıfırladım ve sonuç hala aynı.

Sistem özelliklerim:
ASUS RTX 2060 STRIX.
AMD Ryzen 3700X.
ASUS TUF Gaming X570 PLUS.
750W Gold Thermaltake.
Oyun ayarları tamamen Full olmaktadır. Sadece RTX açık değildir.

Kapalı alanda vs dar alanlarda çok daha net ve daha iyi göstermektedir.
@Recep Baltaş Kimse yardımcı olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2.JPG
    2.JPG
    152,7 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleme:
MSAA , FXAA gibi ayarlarla da alakalı olabilir.

Monitörünüzün marka modeli nedir? Belki de bundan kaynaklıdır.

Ayrıca her hangi başka bir oyunda aynısı oluyor mu?

MSAA, FXAA gibi ayarlarla da alakalı olabilir.

Monitörünüzün marka modeli nedir? Belki de bundan kaynaklıdır.

Ayrıca herhangi başka bir oyunda aynısı oluyor mu?

Samsung 27" CRG50 FHD 240Hz G-SYNC hdmı+dp VA 1500R kavisli Gaming monitör​

monitör modelim. MSAA, FXAA kapalı olmaktadır. Onların hepsini tek tek inceledim ve baktım. Diğer oyunlardada oluyor evet.​

Resimlerde obje kenarlarında kırıklıklar dışında bir bulanıklık yok ya da en azından ben fark edemedim. MSAA-FXAA gibi ayarları artırarak kenar yumuşatmayı artırabilirsiniz. Nvidia denetim masasında ayrıca nesnelerin daha net görünmesini sağlayacak ayarlar mevcut.

Resimlerde obje kenarlarında kırıklıklar dışında bir bulanıklık yok ya da en azından ben fark edemedim. Msaa-fxaa gibi ayarları artırarak kenar yumuşatmayı artırabilirsiniz. NVIDIA denetim masasında ayrıca nesnelerin daha net görünmesini sağlayacak ayarlar mevcut.

Resimde çok fark edilmese de uzaktaki nesneler aşırı derecede bulanık gözüküyor ve net değil hiçbir türlü sanki karıncalanma var gibi diyebilirim bu sorun ekran kartından mı kaynaklıdır.

Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum cam gibi görüntü ile 1920x1080P Full HD 240Hz Samsung 27'inch monitörüm ile oynuyordum.
Nedense son zamanlarda Cold War, Warzone, Cyberpunk gibi oyunlarda bulanıklık ve nesnelerde uzaklıklarda bulanıklık yaşamaktayım yani uzaktaki adamlar bulanık görünüyor. CS:GO'da bu sorun yaşamaktayım aynı zamanda sistemimde gayet iyi olmaktadır ve ekran kartı Windows ve BIOS olmak üzere hepsi güncel olmaktadır.
Bu sorun sebebinden dolayı da 5 gün önce bilgisayarımı sıfırladım ve sonuç hala aynı.

Sistem özelliklerim:
ASUS RTX 2060 STRIX.
AMD Ryzen 3700X.
750W Gold Thermaltake.

Cozebildinizmi suan ayni sorunu cekiyorum rtx 2060

Cozebildinizmi suan ayni sorunu cekiyorum rtx 2060
Sorunu malesef çözemedim siz çözebildinizmi acaba?

Sistem özelliklerim:
ASUS RTX 2060 STRIX.
AMD Ryzen 3700X.
750W Gold Thermaltake.

Arkadaşlar sorun hala aynı ekran kartımı değiştirdim.

ASUS GeForce TUF RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı Sorunum hala aynı devam etmektedir hiçbir yerde çözüm bulamadım?​

Yeni konular

Geri
Yukarı