Oyunlarda çok yüksek ping

eneskt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
capture_20210204025657402.png

Speedtest sonucum yukarıda gözüktüğü gibi, dosya indirme ya da yüklemede hiçbir problem yaşamıyorum ama LoL, Valorant, CS:GO oyunlarında pingim sürekli çok yüksek oluyor, ping yüzünden oyun oynayamıyorum. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 865096

Speedtest sonucum yukarıda gözüktüğü gibi, dosya indirme ya da yüklemede hiçbir problem yaşamıyorum ama LoL, Valorant, CS:GO oyunlarında pingim sürekli çok yüksek oluyor, ping yüzünden oyun oynayamıyorum. Bunun sebebi nedir?

Benim internetim ile aynı değerler hatta aynı. Benim oyundan oyuna ping değerim değişiyor. CS:GO'da 40-55 arası, Valorant 30-45 arası ETS 2 80-90 arası alıyorum. Bilgisayarınıza interneti Ethernet kablosu ile mi yoksa Wi-Fi ile mi bağlıyorsunuz? Eğer Wi-Fi ile bağlanıyorsanız çoğu zaman ping değeri yükselebiliyor. Kablo ile bağlanmayı deneyin.

Benim internetim ile aynı değerler hatta aynı. Benim oyundan oyuna ping değerim değişiyor. CS:GO'da 40-55 arası, Valorant 30-45 arası ETS 2 80-90 arası alıyorum. Bilgisayarınıza interneti Ethernet kablosu ile mi yoksa Wi-Fi ile mi bağlıyorsunuz? Eğer Wi-Fi ile bağlanıyorsanız çoğu zaman ping değeri yükselebiliyor. Kablo ile bağlanmayı deneyin.

Cihazımda Ethernet girişi yok, ayrıca bu zamana kadar böyle bir şey olmuyordu ne olduysa son 10 gün içinde oldu 10 gündür oyun oynamam imkansız hale geldi. Türk Telekom'u arıyorum adam bana modem yorulmuştur biraz dinlendirin diyor.

Eki Görüntüle 865096

Jitter ne kadar çıkıyor? Jitter'inizi de görmemiz lazım.

Eki Görüntüle 865390

Şu site üzerinden jitter test yazıp kontrol ettim, ne olduğu hakkında bir fikrim yok. Direkt gönderiyorum.
Jitter: Bağlı olduğunuz server'de ICMP paketleri yani ping paketlerinin gidiş varış süresi arasındaki değişkenliktir. Yani ping değişkenliği diyebiliriz. Gönderilen ping paketleri arasındaki en yüksek değerin en küçük değerden çıkarılması ile bulunur.
Jitter değeriniz biraz yüksek bana göre ama aslına bakarsak idare eder hocam. Bir de Jitter aynı zamanda bağlı olduğunuz server'e de bağlıdır. Speedtest uygulaması üzerinden Radore sunucusuna tavsiyem telefon üzerinden ping gönderin. Orada jitter değerinizi görebilirsiniz. Gerçek anlamda. Çünkü Radore sunucusu oldukça performanslı bir sunucudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı