Oyunlarda "DirectX function" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Everwanted

Kilopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyuna girerken belirli bir süreden sonra bilgisayar aniden donuyor, siyah ekran veriyor ve bazen mavi ekran verip bazen resimdeki hatayı veriyor.
Logfile
DDU ile Driver silip yüklemeyi, kayıt defteri gibi tüm yolları denedim ama olmadı.
Kısa süre önce aynı konuyu açmıştım ama garip şekilde(kirli olmamasına rağmen temizleyerek ve kabloları değiştirerek) çözülmüştü ama sorun tekrardan karşıma çıktı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 66
Raporunuzda bu hatalar görünüyor.

C:\Windows\System32\msvcp120.dll C:\Windows\System32\msvcr120.dll C:\Windows\System32\msvcp140.dll C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Bu dosyaları silip aşağıdakileri kurun:

DirectX ile pek bir alakası yok aslında. Ama sonuçta sorunlu dosyalar. Sorununuzu çözebilir.

Artı -1 Eksi
Önerdiğim çözüm oyunun düzgün açılmasını sağlayacak. Mavi ekran hatanızı cozmeyebilir.

Mavi ekran sorununuz çözülürse belirtin. Cozulmezse de asagidaki rehberi takip ederek minidump dosyalarini paylasin.

Önerdiğim çözüm oyunun düzgün açılmasını sağlayacak. Mavi ekran hatanızı cozmeyebilir.

Mavi ekran sorununuz çözülürse belirtin. Cozulmezse de asagidaki rehberi takip ederek minidump dosyalarini paylasin.

Minidump
Buyurun minidump dosyaları.

Evet, minidump dosyaları ekran kartı sorununa işaret ediyor. Şimdiki sürücünüz en güncel ve WHQL destekli sürücü. Dolayısıyla sorun sürücüde değildir. Bilgisayarı taşımışsınız, yani kart oynamış olabilir. Öneri üzerine kartı çıkarıp takmışsınız zaten, daha da sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Öte yandan benim Process Monitor raporunuza bakarak yaptığım öneri ise eğer sisteminizde açılmayan bir uygulama varsa açılmasını sağlayacak. Her ne kadar yasak da olsa bir konuda istemeden birden fazla sorun çözmüşüz yani. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı