Oyunlarda dokular geç yükleniyor

ProffShooter

Decapat
Bu videodaki render sorunuyla karşı karşıyayım. Sistemi alalı henüz 3 ay falan oldu. Son 1 aydır bu sorunu yaşıyorum. Ondan önce boyle bir sorun yoktu. Neyden kaynaklandığını bilmiyorum, tüm oyunlarda aynı sorun. FPS düşüklüğü, dokuların geç yüklenmesi, dokuların kenarlarında titreme. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Ryzen 2600x
  • Sapphire RX 580 OC
  • MSI B450 Tomahawk
  • Adata 2x4 dual RAM 3000 MHz
  • 2 SSD 1 tane de HDD var
  • 600W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu nedir? Bir de oyun için sıcaklıklar ne durumda?
  • İşlemci sıcaklığı yük altinla 55'i geçmiyor.
  • Ekran karti sicakliği da 60 cıvarlarında seyrediyor.
  • Windows 10 ile RAM'ları test ettim hic bor sorun yok.
  • Oyuar her 2 SSD'ye de yukledim, ayni.
Onceden tek SSD kullaniyordum. Bazi oyunlari HDD'de kullaniyorum hicbir sorun olmuyordu, ta ki 1 aydir butun disklerde ayni sorun var. Recep Bey yardimci olursaniz sevinirim. Bilgisayardan oyunlardan sogudum. Ne sebep olabilir anlamiyorum.

Oyunlarda yaptığınız ayarlarla ilgili olabilir. Farklı oyunlarda test yapın.
Bütün oyunlarda yapiyor temiz kurulumdan tutun butun herseyi denedim yazilim driver olarak donaninma bir sorun var sanirim. Parcalardan birisi duzgun calismiyor galiba. Bu konuyla ilgili cok yazi var nette ama cozumu hic bir yerde yok.

Ekran kartiyla ilgili bi durum yok. Degistim ben anakart ve ekran kartini sorun ayni. SSD değiştim denedim sorun ayni. RAM başka taktim sorun ayni. Bence işlemci ile kaynakli bi durum.

Ekran kartı ile ilgili bir durum yok derken sorun yok manasında mı söylüyorsunuz?

Aynen öyle islemciyle ilgili bir durum bu. İslemci harici bütün parcalar degisti sorun ayni devam ediyor. FPS düşmesi doku yukleme sorunu vs falan islemci sorunu.

Geri
Yukarı