Oyunlarda Donma ve Masaüstüne Atma Sorunu

• Konuyu başlatan chkjz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 14B

chkjz

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Oyuna girdikten sonra menüde renkler birbirine giriyor gibi oluyor ardından donup masaüstüne atıyor. Hata ya da bir kod vermiyor. Bazen hiç bir sıkıntı vermiyor. Bugün hususi format attım bilgisayara ama değişen bir şey yok. Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı mevcut değil. Windows güncellemesi ile ilgili olduğunu söyleyen kişiler var başka forumlarda. Yardımcı olursanız sevinirim.

Rica ederim teşekkürler. Anakartın kendi üstündeki HDMI çıkıştan görüntü alabilmek için birşey yapmam gerekiyormu acaba BIOS ayarlarından? Malum garantiye gönderince bilgisayarsız kalmıyım.

İşlemcinin dahili grafiğini kullanıp sorunun ekran kartı kaynaklı olduğundan iyice emin ol derim. Hatta sonradan ekran kartı sürücülerini DDU ile temizleyip tekrar kurmayı da deneyebilirsin. Ekran kartını çıkarıp görüntü çıkışını anakarta bağlayıp çalıştırdığında sistem ilk kez dahili grafikle açılacağından otomatik olarak görüntüyü anakarttan almanı sağlaması lazım. Ekran kartsız ilk açılışta görüntü almakta bir sorun yaşarsan CMOS resetlemen veya BIOS pilini çıkarıp geri takman gerekebilir.

Ekran kartını çıkartırsam eğer oyunlara nasıl gireceğim? Bildiğim kadarıyla işlemcimin dahili GPU'su UHD 630. Oynadığım oyunları açarsa dediğinizi deneyeceğim. Eğer siz haklı çıkarsanız sorunu aramak için nasıl bir yol izlemeliyim?
HDMİ girişi varsa ekstra birşey yapmanız gerekmiyor.
Teşekkür ederim. Umarım sorun sadece yazılımsaldır.

Herhangi bir test yapmayacaksın oyuna girdikten sonra sorunun ekran kartından kaynaklı olup olmadığını öğrenmiş olacaksın. Eğer ekran kartını çıkardığında da görüntüde çizgi oluşuyorsa sorunun çözümü için bu sefer başta monitör olmak üzere diğer parçalara odaklanman gerekecek.

Birde şöyle birşey dikkatimi çekti. Arkaplanımda yer alan resimdeki yazıların etrafında nokta şeklinde silik olarak noktalar mevcut. Bu sorun oyunlardan atmaya başladığı zaman ceryan etti. Sanırım ekran kartım sıkıntılı. Sorunumla ilgilenen herkeze en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Konu kapanabilir. İyiki varsınız keşkesiz günler sizin olsun.

Merhaba arkadaşlar.
Bir süredir YouTube'dan da takipteydim ancak siteye yeni katıldım.
Bu başlıkta vesile oldu.

Şöyleki; BF5'i warstory medium kısmında bitirdikten sonra hard ve Hardcore'da bitirmeye karar verdim ve hard olarak Norveç bölümünü bitirince, bir de gaza gelip hardcore bitirmek için oyuna girdim. Ancak 3 ya da 4 üncü askeri öldürürken takılarak oyundan masaüstüne attı. Bir, iki, üç. On derken ne denediysem olmadı.

Oyunun tüm storylerini bitirdikten sonra Save sorunu olduğu için ne olur olmaz diye belgelerdeki BF5 dosyasını yedeklemiştim taşınabilir bir hard diske. Takılmaya çözüm olabilir diye mevcut dosyayı yedekle yer değiştirdim ve sonunda düzeldi. Sizin sorununuz Online oynarken olabilir ama benimki oyun içi oynarkendi. Umarım size de faydası olur.

Sistem:
  • Ryzen 3 2200G.
  • 8 GB 3000 MHz RAM.
  • RX560 OC 4 GB ekran kartı.
  • Toshiba 240 GB SSD.

Öncellikle ilginize teşekkür ederim. Fakat benim sorunum sanırım donanımsal. Oyun içindeyken ses açıp kapattığım zaman, ekranda belli bir süre sonra çizgiler oluşuyor ve ardından masaüstüne atıyor. Sorun yazılımsalda olabilir. Logitech ile ilgili. Şunu farkettim GPUTweak yazılımda O.C modunu seçtiğimde direk masaüstüne atıyor. Gaming seçtiğimde ise sorun yok gibi. Yaklaşık 1 yıldır O.C modunda kullanıyordum. O kadar aklım karışık ki ne yapacağımı bende bilmiyorum. Sorun logitech yazılımındamı, ekran kartındamı, yoksa güç kaynağındamı bende bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı