Oyunlarda düzgün olan ISS önerisi

@DeSeRT_TR vay be ustaya bak. Senin 60 pingle bağlandığın Rainbow'u ben aylarca 35 pingle oynadım. Hadi kardeşim sayfayı kapat System32 sil hayatına devam et. Senin yaşından fazla Türk Telekom kullandım.
Hayırlı olsun. Kolay gelsin. Düşüncelerinizi merak ediyorum. 😊😉
Sağ ol aradım sordum. Evrakları internete yüklemek gerekiyormuş. Halletim onu 1-2 gün içinde kurulum yapacaklarmış. Sıfırdan kurulum yaptım ikinci internet için.

@DeSeRT_TR vay be ustaya bak. Senin 60 pingle bağlandığın Rainbow'u ben aylarca 35 pingle oynadım. Hadi kardeşim sayfayı kapat System32 sil hayatına devam et. Senin yaşından fazla Türk Telekom kullandım.

Sağ ol aradım sordum. Evrakları internete yüklemek gerekiyormuş. Halletim onu 1-2 gün içinde kurulum yapacaklarmış. Sıfırdan kurulum yaptım ikinci internet için.
Hocam durumlar nedir? Superonline'a başvuracaktım ama vazgeçtim. Gibirnet'ten ayrıldım. Comnet deneyimleriniz nasıl? Ve başvuru evrakları için kargo ücreti vs. ödüyor muyuz? Bir de kurulum ücreti var mı? @erengore siz de yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam durumlar nedir? Superonline'a başvuracaktım ama vazgeçtim. Gibirnet'ten ayrıldım. Comnet deneyimleriniz nasıl? Ve başvuru evrakları için kargo ücreti vs. ödüyor muyuz? Bir de kurulum ücreti var mı? @erengore siz de yardımcı olabilirseniz sevinirim.
İlgili testler başka bir konu üzerinden sizinle paylaştım.

Kurulum ücreti gibi detayların hepsini MH'ye sorun tavsiyem. Biraz değişkenlik gösteriyor. Arayabilirsiniz.

@Takeshi Kovacs senin de tahmin edebileceğin gibi @Patrixcs rahatsız olsa anında çatardı. 😄
Tadını çıkarıyor muhtemelen. Ben de etiketliyorum da dönüş yapmıyor. Deneyimleyip yazacak muhtemelen. Tabi gördü 14,5Mb/sn'yi. Oh adam keyif çatıyor. Rahatsız etmeyelim. 😅

İlgili testler başka bir konu üzerinden sizinle paylaştım.

Kurulum ücreti gibi detayların hepsini MH'ye sorun tavsiyem. Biraz değişkenlik gösteriyor. Arayabilirsiniz.

@Takeshi Kovacs senin de tahmin edebileceğin gibi @Patrixcs rahatsız olsa anında çatardı. 😄
Tadını çıkarıyor muhtemelen. Ben de etiketliyorum da dönüş yapmıyor. Deneyimleyip yazacak muhtemelen. Tabi gördü 14,5Mb/sn'yi. Oh adam keyif çatıyor. Rahatsız etmeyelim. 😅
Hocam siz kullanırken hiç paket kaybı, ping fırlaması gibi oyunlarda rahatsız eden sorunlar yaşadınız mı?

TurkNet kurumsal:

1639583798105.png

Abi kurumsalda ISS'ler kayıpsız internet hizmeti vermeye çalışırlar ama bireysel kullanıcılara bunu çok görüyorlar maalesef. Abuk subuk bandwidth throttling yapıp duruyorlar, bu konuda çok şikayet var. Ha işin şu kısmı da var ki Turknet bunu en az yapan ISS olabilir Türkiye'de😃

Hocam siz kullanırken hiç paket kaybı, ping fırlaması gibi oyunlarda rahatsız eden sorunlar yaşadınız mı?
Evet böyle bir şeyle birkaç kere karşılaştım ama pek nadir görüyorum ancak ki ilgili olabilir; Rocket'de çok sık yaşıyorum. TT kullanan arkadaşım da çok yaşıyor pek önemsemiyorum bu sebeple. O da FTTH kullanıcısısı. Rocket League'de çok yaşıyorum. Rocket'de çok rahatsız oluyorum. Onun dışında da neredeyse hiçbir oyunda yaşamıyorum. Rocket sadece aklımda kalmış. Diğer İSS'lerde gözlemleme fırsatım olmadı ama herhalde TT'de de olmazdı. TT'de de yaşıyordum bunun gibi packet loss sorununu.

Rocket'de arabellek ve internet ayarları ile biraz stabil hale geliyor.

TurkNet kullanıyorum. Uzun bir süredir Warface oynuyorum ve Amsterdam daki sunucuya bağlanıyorum pingim sürekli dalgalı ve paket kaybı yaşıyorum. Bir kaç arkadaşım yakın bölgede farklı ISS kullanıyor ve böyle bir sorun yaşamıyor. Türkiyedeki sunucularda oyun oynadığımda bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı