Oyunlarda ekran donması

Selim Uzunyüz

Centipat
Hepinize merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1.5 yıldır İtopya V3 adlı sistemi kullanıyorum ve son 1 yıldır oyunlarda crash hataları alıyorum. Sorunun ekran kartında olduğunu düşüünmüştüm ilk başta ve 3 kez garantiye göndermiştim ve bir sorun olmadığını söylemişlerdi faka ben kendi sistemimde oynarken bazı oyunlarda tam ekran pencereli modunda oynadığımda ekran donuyor ama arka planda oyunun fonksiyon sesleri çalışmaya devam edıyor örnek silah sesi, zıplama sesi ama tam ekran moduna aldıgımda ekran donuyor ve hiçbirşekilde alt Tab ve diğer fonksiyonlar çalışmıyor bilgisayarı kasadaki düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum. Ama ekran kartımı cıkardığımda bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmıyorum.
Çoğu arkadaşım bana sorunun PSU'da olabilceğini, gücünün yetersiz kaldığını söylüyor bazılarda sorun anakart da olabilir diyor yardımıcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200g işlemci MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB OC ekran kartı CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 ram SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 hdd MSI A320M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 anakart PowerBoost ATX POWERSUPPLY 400W psu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı