Oyunlarda ekran gidip geliyor

Tolgahan

Hectopat
Yer
Antalya,Manavgat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başlıkta belirttim. Bütün oyunlarda ekran gidip geliyor. Benim PC 107 ekran TV'ye HDMI ile bağlı.
Fakat oyunlarda ekran gidip geliyor ve bunu sürekli yapınca oyun kapanıyor. Bilgisi olanlar yardım edebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun bir çok sebebi olabilir kardeşim. Kablodan kaynaklı demek isterdim ama oyun kapanıyorsa ekran kartın'dan kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı'nın driverini sil ve en baştan güncelini indirip kur. Sorun devam ederse kullandığın görüntü kablosunu bir değiştir derim. Bunları yaptığında sorun hala devam ediyorsa bu konuda belirt. Win 8.1 kullandığını varsayıyorum.

Bunun bir çok sebebi olabilir kardeşim. Kablodan kaynaklı demek isterdim ama oyun kapanıyorsa ekran kartın'dan kaynaklanıyor olabilir. Ekran kartı'nın driverini sil ve en baştan güncelini indirip kur. Sorun devam ederse kullandığın kabloyu bir değiştir derim. Yine devam ederse sorunu ekran kartın da ara ilk önce. Bunları yaptığında sorun hala devam ediyorsa bu konuda belirt.
Benim küçük bir monitörüm var kardeşim ona taktım bir sorun olmadı ama HDMI ile değil normal kablo. Fakat normal kablo ile tv ye taktım gene aynı ekran kartında ısınma felan yok.

Ekran kartı'nın HDMI çıkışında sorun olabilir. Ya da sen TV'ye HDMI ile bağladığın zaman ekran kartını muhtemelen 1080P olarak kullanıyorsun ve buda ekran kartı'nın ısınmasına yol açıyor olabilir. Yapman gereken adımları bence şöyle (Win 8.1 kullandığını varsayıyorum):
  • Farklı bir HDMI kablosu ile bir dene sen yinede.
  • Driverlerini güncelle.
  • Farklı bir kart görüntü girişi kullan (DVI, D-sub gibi).

Ekran kartı'nın HDMI çıkışında sorun olabilir. Ya da sen TV'ye HDMI ile bağladığın zaman ekran kartını muhtemelen 1080P olarak kullanıyorsun ve buda ekran kartı'nın ısınmasına yol açıyor olabilir. Yapman gereken adımları bence şöyle (Win 8.1 kullandığını varsayıyorum):
  • Farklı bir HDMI kablosu ile bir dene sen yinede.
  • Driverlerini güncelle.
  • Farklı bir kart görüntü girişi kullan (DVI, D-sub gibi).
Pc windows 8.1 evet. Fakat bu linkteki kabloyu PC'ye takıyorum ama aynı sorun gene var.

Teobr4I.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverlerinizi güncellediğinizi var sayıyorum. Isınma sorunu üzerinde duralım biraz. Kart ısınırsa kendini tamamen kapatır. Yani yapması gereken bu. Fakat farklı bir arıza varsa görüntü kesilip gelebilir. Bu mümkün. AİDA 64 ile sıcaklık testi yapın.
Daha sonra bunları yapın:

12.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı