Oyunlarda EU Sunucularında yüksek ping problemi

Rainbow6'da 2 tane EU sunucusu var ikisinde de aynı ping değeri Fortnite da aynı 120.
İşte bu normal değil. Açıkçası bir şey diyemeyeceğim bu konuda. Tek diyebileceğim İstanbul ile Avrupa arasında iyi bir bağlantı var sanırım sorun da burada. Siz fiber internet alsanız bile sunucuya olan bağlantılar iyi olamıyor.

Ben packet loss yemiyorum ama yine de fazla pingim var, anlamadım gitti.
1532772192524.png
Durum böyle, gayet iyi. Ama yine de yüksek ping alıyorum. Sebebi nedir?

Fortnite'da ara sıra oyundan kaynaklı problem yaşıyorum. Onun dışında ping çok iyi. Bir sıkıntı yaşamıyorum herhangi bir oyunun Avrupa sunucularında. Ve çoğu arkadaşım da sorunsuz oynuyor. Problem tamamen internet sağlayıcısından kaynaklı. Onlarla çözeceksiniz problemi.

İstanbul kaynaklı bir problem de olabilir @Serta Sarı 'nın dediği gibi. Çevreyi sorup soruşturarak öğrenilebilir bu da.

Fortnite'da ara sıra oyundan kaynaklı problem yaşıyorum. Onun dışında ping çok iyi. Bir sıkıntı yaşamıyorum herhangi bir oyunun Avrupa sunucularında. Ve çoğu arkadaşım da sorunsuz oynuyor. Problem tamamen internet sağlayıcısından kaynaklı. Onlarla çözeceksiniz problemi.

İstanbul kaynaklı bir problem de olabilir @Serta Sarı 'nın dediği gibi. Çevreyi sorup soruşturarak öğrenilebilir bu da.
Fortnite'de 70, Rainbow6'da 150 ping alıyorum packet loss falan yok. Arkadaş çevremde 10-15 alan var.

Fortnite'de 70, Rainbow6'da 150 ping alıyorum packet loss falan yok. Arkadaş çevremde 10-15 alan var.
İnternet sağlayıcınız aynı mı? Aynı şehirde mi oturuyorsunuz? Aynı semtte mi oturuyorsunuz? Hangi şehirde oturuyorsunuz? Açıkçası ben Superonline kullanıcısıyım. İstanbul'da oturuyorum ve Alman sunucularında 45-60 arası, CS:GO Türk sunucularında 5, League of Legends Türkiye sunucularında 11ms alıyorum.

İnternet sağlayıcınız aynı mı? Aynı şehirde mi oturuyorsunuz? Aynı semtte mi oturuyorsunuz? Hangi şehirde oturuyorsunuz? Açıkçası ben Superonline kullanıcısıyım. İstanbul'da oturuyorum ve Alman sunucularında 45-60 arası, CS:GO Türk sunucularında 5, League of Legends Türkiye sunucularında 11ms alıyorum.
10 Ping dediğim arkadaş Superonline kullanıyor, ben ise Türk Telekom kullanıyorum. League of Legends Türkiye sunucularında: 21 ping alıyorum CS:GO Official sunucularda 130-140.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız LoL'de pingin 21 olması kötü bence. Ben İstanbul'a bu denli uzak olmama rağmen 26-27 aralığında oynuyorum. Fortnite'da da bu civarda bir şey. Sorun devam ederse Superonline'ı deneyebilirsiniz. Benim sağlayıcım da kendileri.

10 Ping dediğim arkadaş Superonline kullanıyor, ben ise Türk Telekom kullanıyorum. League of Legends Türkiye sunucularında: 21 ping alıyorum CS:GO Official sunucularda 130-140.
E belli oldu. Speedtest yapıp bakın. Büyük ihtimalle size verilmesi gereken hızın aşşağısında bir hız veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı