Oyunlarda EU Sunucularında yüksek ping problemi

CS:GO Official sunucularda 130-140.
Acaba sisteminizde bu durumu etkileyen antivirus vb. başka bir program olabilir mi? Ayrıca Router arayüz şifrenizi değiştirmenizi ve Wi-Fi güvenlik protokollerini gözden geçirip, şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Üçüncü parti bir DNS hizmeti'de deneyebilirsiniz. Verisign'ın DNS hizmetleri bayağı stabil çalışıyor. En azından kontrol etmiş olursunuz. Ping değerleriniz aşırı yüksek. Her bağlandığınızda mı bu değerleri alıyorsunuz? Geçenlerde rekabetçi'de Amerika'dan, Avrupa sunucularına bağlanan birine denk geldim, 130 civarı Ping değerleri alıyordu. Diğer yazdığınız oyunları oynamadım ama ben Fiber İnternet ile CS:GO Avrupa sunucularından, genellikle bu değerleri alıyorum.

201807_2.jpg

Acaba sisteminizde bu durumu etkileyen antivirus vb. başka bir program olabilir mi? Ayrıca Router arayüz şifrenizi değiştirmenizi ve Wi-Fi güvenlik protokollerini gözden geçirip, şifrenizi değiştirmenizi öneririm. Üçüncü parti bir DNS hizmeti'de deneyebilirsiniz. Verisign'ın DNS hizmetleri bayağı stabil çalışıyor. En azından kontrol etmiş olursunuz. Ping değerleriniz aşırı yüksek. Her bağlandığınızda mı bu değerleri alıyorsunuz? Geçenlerde rekabetçi'de Amerika'dan, Avrupa sunucularına bağlanan birine denk geldim, 130 civarı Ping değerleri alıyordu. Diğer yazdığınız oyunları oynamadım ama ben Fiber İnternet ile CS:GO Avrupa sunucularından, genellikle bu değerleri alıyorum.

201807_2.jpg
Türkiye de oturup şu pingi almak için nelerimi vermezdim.

201807_2.jpg
Durumu etikileyen bir şey yok. Yazdığınız Verisign'i denedim ama hiçbir şey değişmedi? Nasıl çalıştığını anlayamadım DNS adresimi orada yazan DNS adresine değiştirdim ama pingim 5-10 daha yükseldi.
Fortnite'de 60 ping alırken üstte yazan dns yi denedim 80 aldım dns yi eski haline döndürdüm (Otomatik) şimdi ise 130 alıyorum. :confused:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı