Çözüldü Oyunlarda FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
FPS düşmesi yediğim zamanlarda MSI Afterburner'daki değerleri attım.
Bir de normalken değerleri attım.

1.satırda GPU yazan yerde FPS düşmesi yediğimde MHz 405 oluyor. Ve mem1'de de aynı şekil 405 MHz oluyor:
Ama FPS normal iken MHz yazan yerler 900 ile 1100 arasında gidiyor.

Bu mem1 ve MHz yazan yerler onlar ne demek? Neden MHz denen şey düşüyor o ne açıklar mısınız?
Ne yapmam lazım bu MHz'leri sabitlemek için?

FPS'yi sürekli 2 dakikada bir 15 20 saniye düşüp çıkmamasından bıktım.

En son olarak MSI Afterburner'ın Client'inde işaretlediğim yerler ne demek normal mi?
@Samotne Ciasteczka @rohatbaba123 @RPM @Setsuna Yuki @PanzerTR @Yener K. sizleri rahatsız ettiysem kusura bakmayın...

msiafterburner.jpg

FPS Drop yediğim an.png

FPS normal.png

Dosya Ekleri

• normal (2).png
    normal (2).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 38
  • normal.png
    normal.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 37
Bir soğutucu satın al.
Macun yenilemeden ve toz almadan soğutucu alması işe yaramaz. Sadece daha fazla temiz hava gider, ama sıkıntı zaten ısı bloğunun tozla dolması. O yüzden boş yere fanın devrini arttırırsınız. Hepsini yapmak lazım.

Macun yenilemeden ve toz almadan soğutucu alması işe yaramaz. Sadece daha fazla temiz hava gider, ama sıkıntı zaten ısı bloğunun tozla dolması. O yüzden boş yere fanın devrini arttırırsınız. Hepsini yapmak lazım.

Aklıma ilk geleni söyledim :D. Doğru onları yapmadan bir işe yaramaz.

@Samotne Ciasteczka Tamamdır hocam teşekkürler. Fakat frekanslar FPS düşmesi girdiğinde düşüyor her zaman frekanslar düşük değil.
Hocam bir de mesajınızı sanki bir çözümmüş gibi düzenleyin çözüm olarak işaretliyim belki başkalarınında işine yarar.

Çok ısınınca birden oluyor thermal throttling.

Geri
Yukarı