Oyunlarda FPS düşmesi

alikemal4545

Hectopat
Laptopta oynuyorum. Tüm oyunlarda böyle oluyor. Önce FPS mesela 120 ise 10 dk sonra FPS 30'lara düşüyor. Droplar oluyor. Sıcaklık değerlerim yük altında 65 68 arası. Neden oluyor bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta oynuyorum. Tüm oyunlarda böyle oluyor. Önce FPS mesela 120 ise 10 dk sonra FPS 30'lara düşüyor. Droplar oluyor. Sıcaklık değerlerim yük altında 65 68 arası. Neden oluyor bu?

Genellikle ani FPS düşüşleri arkada CPU'yu harcayan ve birçok işlemden dolayı kasmasına sebep olabilir Görev yöneticisinden istersen başlangıçtan istemediğin uygulamaları kapat ama Valorant vs. gibi anticheat programına ihtiyaç duyan uygulamaları kapatma, he işlemcin eskidir darboğaz yapıyoda olabilir nasıl anlarım görev yöneticisinden hem CPU kullanımı %100 hem de GPU kullanımı %100 SE anlaşılır yeni bir işlemci almakta fayda var, olmadı YouTube'da bir sürü benchmark testleri yapıp nasıl arttırılabilir onun guideları var. Not: Anakart sürümleride önemli eski tip mesela 1984 version bir anakartın varsa droplar çok normal.

Genellikle ani FPS düşüşleri arkada CPU'yu harcayan ve birçok işlemden dolayı kasmasına sebep olabilir Görev yöneticisinden istersen başlangıçtan istemediğin uygulamaları kapat ama Valorant vs. gibi anticheat programına ihtiyaç duyan uygulamaları kapatma, he işlemcin eskidir darboğaz yapıyoda olabilir nasıl anlarım görev yöneticisinden hem CPU kullanımı %100 hem de GPU kullanımı %100 SE anlaşılır yeni bir işlemci almakta fayda var, olmadı YouTube'da bir sürü benchmark testleri yapıp nasıl arttırılabilir onun guideları var. Not: Anakart sürümleride önemli eski tip mesela 1984 version bir anakartın varsa droplar çok normal.
Arkadaşınki dizüstü bilgisayar yalnız.

Yüksek ihtimal RAM ile alakalı. Hangi oyunu oynuyorsunuz? RAM'iniz kaç GB?
8 gb ram ım var valo oynuyom
Sisteminiz nedir, driverlarınız güncel mi? Bu tür bilgileri vermeden size yardımcı olamayız hocam paylaşırsanız seviniriz.
lenovo s340 kullanıyom 8gb ram i5 1020u cpu drivirler güncel mx 250 ekran kartı var
Sisteminiz nedir?
lenovo s340 kullanıyom 8gb ram i5 1020u cpu drivirler güncel mx 250 ekran kartı var

Fanlarını en son ne zaman temizledin veya temizledin mi? Bilgisayarında oyun oynarken ekran kartı sıcaklığın kaç derece oluyor(MSI AfterBurner kullanarak bakabilirsin.)? Eğer fanlarını temizlemediysen ve çıkan dereceler 80-90 derece civarındaysa fanlarını temizlemeni öneririm(Garantin devam ediyorsa servis de yapabilir). Bilgisayarını 2 yıldan uzun bir süredir kullanıyorsan termal macununu da değiştirirsen ısınma sorunundan kurtulursun tabi böyle bir sıkıntın varsa... Sadece tahmin ettim.
Edit: Sıcaklık sorunun yokmuş dikkatli okumadım kusura bakma :D .

Yeni konular

Geri
Yukarı