Oyunlarda FPS düşüşü ve anlık takılma

ismet332

Femtopat
Arkadaşlar selam forumda yeniyim yanlışım olursa kusuruma bakmayın. Yaklaşık 1 senedir bu sorunla uğraşıyorum bilgisayar konusunu pek anlamıyorum Google'da biraz araştırdım, çözümlere baktım ama sonuç alamadım ya da ben bir yanlışlık yaptım. En son çare olarak buraya geldim. Ve başkasında aynı bilgisayar GTA 5'te kasmıyor kassa bile az kasıyor bende ise araba sürerken Full kasıyor düzelmiyor her dakika kasıyor en düşükte ve en yüksekte de denedim aynı. Video şu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Isınma sorunum yok en fazla 75 derece o da 2 saat, 3 saat oynayınca. Çoğunlukla 65 derece ve bir yerde gördüm AIDA64 atıyor adam bakıyor sanırım orada sorunları görebiliyorsunuz bende araştırıp yaptım rapor şu:(Copy of) Report eskiden hatırladığım kadarıyla kasmıyordu ve yaklaşık 9 aydan sonra HDD'yi bozmuşum, servise verdik harddiski değişti ondan sonra başladı oyunlarda donma ve kasmalar.

Ve şöyle bir sorun var mesela anlık hareket yapınca oyun donuyor sonra tekrar geliyor ve FPS düşüyor bu esnada CS:GO'da maç aramaya basınca FPS düşüyor Zula'da çantaya basınca donuyor sunucuya girerken vs birden donuyor ve bu esnada MSI Afterburner'dan baktım CPU ve GPU kullanımı yüksekken FPS düştüğünde bir anlık kullanımlar da düşüyor bunu nasıl çözebilirim arkadaşlar RAM değil bence başkasında 4 GB RAM var kasmıyor bende niye kasıyor bir sorun olması lazım. CPU ve GPU kullanımı anlık düşüyor FPS'te düşüyor sonra geri toparlanıyor FPS ve kullanımlar.

RAM'lerin çift kanal çalışmasıyla tek kanal çalışması arasında ciddi farklar var, 2. RAM geldiğinde sadece kapasiten artmış olmayacak. Çözüm SSD+RAM gibi duruyor.

Ultra bir fark olmuyor kanka Max 5 FPS falan.

Stabilitede artış oluyor ama, eskiden GTA 5'i framedroptan oynayamazken artık hiç framedrop yaşamıyorum, tabii sistemden sisteme tecrübe değişebilir.

Evet farklı sistemlerde dağ kadar fark olur başka sistemde hiçbir fark olmaz.

Geri
Yukarı