Oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

omeratcc

Decapat
Merhabalar. Bilgisayarı ilk aldığımda sistemimin yettiği her şeyi oynayabiliyordum fakat şu an sistem gereksinimi yetse bile bazı oyunları oynayamıyorum. Özellikle Valorant 160 200 arası FPS alırken şimdi ciddi bir düşüş oldu oyunda. Önceden de arada bir oluyordu fakat kasma hissi yaratmıyordu şu an FPS 70'e kadar düşüyor, 130 FPS olsa bile sanki bir yırtılma oluyor ekranda ve takılıyor çok fazla oyun. Arkadaşlarım BIOS'tan kaynaklanabileceğini söyledi. Sizce sebebi nedir?

Merhabalar. Bilgisayarı ilk aldığımda sistemimin yettiği her şeyi oynayabiliyordum fakat şu an sistem gereksinimi yetse bile bazı oyunları oynayamıyorum. Özellikle Valorant 160 200 arası FPS alırken şimdi ciddi bir düşüş oldu oyunda. Önceden de arada bir oluyordu fakat kasma hissi yaratmıyordu şu an FPS 70'e kadar düşüyor, 130 FPS olsa bile sanki bir yırtılma oluyor ekranda ve takılıyor çok fazla oyun. Arkadaşlarım BIOS'tan kaynaklanabileceğini söyledi. Sizce sebebi nedir?

Windows güncellemesi vardı en son o bayağı düşürüyordu performansı belki ondan olabilir. KB301500 gibi birşeydi sanırım. Bir de V-Sync'yi açmayı deneyin bir de.

Valorant'ın son patchlarında ciddi bir FPS düşüşü yaşanmakta. Aynı zamanda son Windows güncellemeleri ile birliktede bayağı bir perfornmans düşüşü oluyor. Sürücüler güncel mi? Sistem özelliklerinizi tam belirtir misiniz?

Efendim ekran kartında önerilen driveri kurmanızı tavsiye ederim bazı güncel driverler düşürüyor bazen bizzat başıma geldi.

Geforce Experience yüklüyse o da fps düşürüyor. Silince eskisi gibi oldu oyunlarım.

Valorant'ın son patchlarında ciddi bir FPS düşüşü yaşanmakta. Aynı zamanda son Windows güncellemeleri ile birliktede bayağı bir perfornmans düşüşü oluyor. Sürücüler güncel mi? Sistem özelliklerinizi tam belirtir misiniz?

Evet her şeyim güncel zaten son patchden sonra oldu bu FPS düşüşü.

Intel i5 3470.
E Sonic H61 ffl mATX anakart.
12 GB RAM.
GT 1030 2 GB.
GeForce Experience yüklüyse o da FPS düşürüyor. Silince eskisi gibi oldu oyunlarım.

Yüklü evet de önceden de yüklüydü böyle bir sorun olmamıştı silince ekran kartımı nereden güncelleyebilirim?

Geri
Yukarı