Oyunlarda FPS düşüşü

Lorpeyniri

Decapat
Bilgisayarım 4 GB RAM'e sahip, 3.50 GHz işlemcim var ve 2 GB ekran kartım var. GTA 5 oynuyorum, yürürken koşarken akıcı oyun 60-70 FPS'ler arası dolaşıyorum. Fakat arabaya binip gaza bastığım zaman oyunda FPS düşmeye başlıyor. Sorunum RAM'den mi kaynaklanıyor tarzı falan diye bir düşünceye kapıldım ve Youtube'dan araştırdığımda adam 2 GB RAM ile benden iyi oynuyor. Ben bu sorunu nasıl çözerim? SSD veya RAM almalıysam hangisini almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

3.50 GHz adında işlemci ve 2 GB adında bir ekran kartı yok.
Bellek ve frekansa bakarak performansı ve ürünlerin modellerini tahmin edemeyiz.

Bilgisayarım 4 GB RAM'e sahip, 3.50 GHz işlemcim var ve 2 GB ekran kartım var. GTA 5 oynuyorum, yürürken koşarken akıcı oyun 60-70 FPS'ler arası dolaşıyorum. Fakat arabaya binip gaza bastığım zaman oyunda FPS düşmeye başlıyor. Sorunum RAM'den mi kaynaklanıyor tarzı falan diye bir düşünceye kapıldım ve Youtube'dan araştırdığımda adam 2 GB RAM ile benden iyi oynuyor. Ben bu sorunu nasıl çözerim? SSD veya RAM almalıysam hangisini almalıyım? Şimdiden teşekkürler.
RAM takviyesi yapmalısın. 4GB daha alıp 8'e tamamla. Ve ekran kartı modeli nedir?

Nedeni büyük ihtimalle işlemciden kaynaklanmakta çünkü arabaya bindiğinde yürümeye oranla çok daha hızlı seyahat ettiğin için işlemci yetişemiyor ve darboğaza giriyor sonucu Fps düşüşü ayrıca RAM miktarınız da oyunun gereksinimlerini tamamen karşılayabilecek miktarda değil ama sorununuzun asıl kaynağı büyük ihtimalle işlemcinizin yetmemesidir.(Şahsen ben oynarken rahat 8GB'e ulaşan RAM kullanımı görüyorum.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı