Oyunlarda FPS düşüyor

penthos77

Femtopat
Daha fazla  
Ben İncehesap'tan bir hazır sistem aldım. İlk geldiğinde sorun yoktu ekran kartı driverını güncelledim görüntü yırtılmaları başladı. DDU ile ekran kartını tamamen silip tekrar yükledim. Sorun devam ediyordu format attım Update'leri ve güncel sürücüleri indirdim. Farklı yollar denedim yine düzelmedi. Teknik servisine yolladım 2 defa arıza bulunamadı deyip yolladılar. İçine format talep ediyorum diye not bıraktım 2 defasında da format atmadan yolladılar. Kendim de beceremiyorum format atmayı sorunu çözemiyorum çaresiz kaldım bilgisayarcıya formatlatacağım ancak bilgisayar pahalı bayağı bilgisayarcı kripto uygulaması vs yükler mi? Ya da parça değiştirir mi şüpheleniyorum. Bilgisayardan anlayan bir tanıdığım akrabam vesaire de yok. Ne yapmalıyım?

1629904158884.png

Yırtılma dediğiniz böyle bir şey mi?

Hocam frekans belirli yerlerde mi düşüyor? İşlemci kullanımı artınca mı düşüyor? Oyundaki çözünürlük nedir? Bir de sürücüyü nereden indirdiniz?

Hocam frekans durduk yere düşebiliyor bazen de belli yerlerde değişiyor. İşlemciyi fazla kullanmıyor bilgisayar örneği CPU yüzde 40 iken ekran kartı yüzde 70 kullanılıyor. Sürücüyü NVIDIA'nın resmi sitesinden indirdim.
Eki Görüntüle 1148288

Yırtılma dediğiniz böyle bir şey mi?

Evet hocam ama sorun yırtılma değil FPS düşmesi.

Hocam frekans durduk yere düşebiliyor bazen de belli yerlerde değişiyor. İşlemciyi fazla kullanmıyor bilgisayar örneği CPU yüzde 40 iken ekran kartı yüzde 70 kullanılıyor. Sürücüyü NVIDIA'nın resmi sitesinden indirdim.

Hocam darboğaz oluyor. Oyundaki çözünürlüğünüz nedir? Frekans düşerken işlemci kullanımında artma, frekans düşüklüğü ve ısınma oluyor mu? Ekran kartında frekans düşünce ne kadar düşüyor? Isınınca mı düşüyor? Düşünce ne kadar kullanıyor?

Hocam darboğaz oluyor. Oyundaki çözünürlüğünüz nedir? Frekans düşerken işlemci kullanımında artma, frekans düşüklüğü ve ısınma oluyor mu? Ekran kartında frekans düşünce ne kadar düşüyor? Isınınca mı düşüyor? Düşünce ne kadar kullanıyor?

Hocam ısınma vs olmuyor şunu da söyleyim bu darboğaz olayı bilgisayar ilk geldiğinde yoktu sorun formatladıktan sonra başladı.

Geri
Yukarı