Oyunlarda FPS nasıl arttırılır?

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam ben kendim pek bilmiyorum fakat internette çok sayıda var Unlostun çektiğine bakabilirsini.
Bu arada eğer ki soğutması iyi bi sistemin varsa oc yapabilirsin.

Arkadaşlar selamünaleyküm. Genel olarak oyunlarda FPS artışı nasıl sağlanabilir?
Donanım yükselterek, OC, driverlar vs. Ancak bunları yapamam diyorsanız YouTube'da videolar vs. var. Ama yine de FPS artırdığını iddia eden çoğu program kayda değer bir FPS artışı vermez bence.

Oyun içi ayarlar ya da oyunun ekran çözünürlüğü düşürülerek FPS artışı sağlanabilir tabii bunların dışında bir de ekran kartına hız aşırtması (overclock) yapmak etkili olabiliyor. Ancak hız aşırtması yapmanızı tavsiye etmem çünkü ufak hatalar bile cihazınıza geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir. Eğer ki bilgisayarınız temiz değilse ve termal macununu da uzun zamandır yenilemediyseniz bilgisayarı temizleyip termal macun yenilemek de FPS artışına yardımcı olacaktır. Sabit diskinizdeki gereksiz dosyaları temizlemek de aynı şekilde FPS artışına yardımcı olur.

Driverları güncelle, arka planda program çalışmasın, bilgisayarının belleği çok dolu olmasın, masaüstündekileri toparlı tut, dilersen siyah arka plan kullan, oyun içi ayarları düşürebilirsin(çözünürlük, gölge vb.), dilersen 8.1'e düşebilirsin.

Arkadaşlar selamünaleyküm. Genel olarak oyunlarda FPS artışı nasıl sağlanabilir?

Dostum bilgisayarını en iyi performansa ayarla grafik ayarlarından en yüksesk performansa ayarla görev yöneticisinden işlem önceliğini yükseke çek işlemcini hepsinin çalışabileciği bir şekilde yap YouTube'da videoları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürücülerin güncel tutulması, arka plan uygulamalarının kapatılması, OC yapmak, ve en önemlisi parça yükseltmesi.

GT 1030 Low profile kullanıyorum ya OC yaramaz diye düşünüyorum.
Oyun içi ayarlar ya da oyunun ekran çözünürlüğü düşürülerek FPS artışı sağlanabilir tabii bunların dışında bir de ekran kartına hız aşırtması (overclock) yapmak etkili olabiliyor. Ancak hız aşırtması yapmanızı tavsiye etmem çünkü ufak hatalar bile cihazınıza geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir. Eğer ki bilgisayarınız temiz değilse ve termal macununu da uzun zamandır yenilemediyseniz bilgisayarı temizleyip termal macun yenilemek de FPS artışına yardımcı olacaktır. Sabit diskinizdeki gereksiz dosyaları temizlemek de aynı şekilde FPS artışına yardımcı olur.

Bir hafta önce ekran kartının macununu yeniledim ama yine çabuk ısınıyor ve FPS de bir artış göremedim. İşlemcinin de termal macununu yenileyemedim henüz.
En etkili yöntem şakasız şekilde PC'yi yükseltmek.

Yazılımsal olarak istediğiniz kadar uğraşın 10 FPS üstü artış bile zor.

OC belki işe yarayabilir ama bilginiz yoksa bulaşmayın derim.

Şu sıralarda donanımı yükseltme imkanım olmadığı için yazılımsal yola başvurmak daha cazip geliyor ama dediğiniz gibi oda ne kadar fayda sağlar.
Dostum bilgisayarını en iyi performansa ayarla grafik ayarlarından en yüksesk performansa ayarla görev yöneticisinden işlem önceliğini yükseke çek işlemcini hepsinin çalışabileciği bir şekilde yap YouTube'da videoları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok da sağlam bir donanıma sahip değilim ne kadar sağlıklı olur bu önerdiğiniz yöntem?

Yeni konular

Geri
Yukarı