Oyunlarda FPS nasıl sabitlenir?

XcpuCX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Oyunlarda sabit FPS alamıyorum bu durum CPU düşüşünden kaynaklı değil GPU'dan dolayı oluyor CPU'm oyundayken 100 de 100 çalışıyor fakat GPU'dan tam performans alamıyorum sistem bilgilerim;
AMD Radeon 530 harici ekran kartım var.
AMD A9 9420 3.50 GHz CPU.
Ve 8 GB RAM bu FPS sabitlemek için bir program yok mudur AMD için falan?

Bu arada oynadığım oyunlar genellikle Online Zula, Valorant gibi.

Dosya Ekleri

• Zula 2021-06-15 23-00-20.jpg
    Zula 2021-06-15 23-00-20.jpg
    138,5 KB · Görüntüleme: 72
Merhaba öncelikle. Oyunlarda sabit FPS alamıyorum bu durum CPU düşüşünden kaynaklı değil GPU'dan dolayı oluyor CPU'm oyundayken 100 de 100 çalışıyor fakat GPU'dan tam performans alamıyorum sistem bilgilerim;

Dostum CPU'nun %100 çalışması kötü bir durum. Demek ki CPU bu oyun için yetersiz ve ekran kartını beslerken darboğaza düşüyor. Sen ayarları yükseltirsen GPU kullanımın artar ama CPU'ya daha da yük biner. Bu sefer hiç oynayamazsın.

Sorun senin CPU'da :)

Son düzenleyen: Moderatör:

CS:GO, Valorant tarzı oyunlar zaten CPU bazlı oyunlardır ve GPU'yu dibine kadar kullanmazlar fakat bana %100 fazla gibi geldi. FPS kilidi ise genelde oyunun ayarlarında mevcuttur.

Dostum CPU'nun %100 çalışması kötü bir durum. Demek ki CPU bu oyun için yetersiz ve ekran kartını beslerken darboğaza düşüyor. Sen ayarları yükseltirsen GPU kullanımın artar ama CPU'ya daha da yük biner. Bu sefer hiç oynayamazsın.

Sorun senin CPU da :)

Tamam da darboğaz nasıl yapacak GPU dahili.
Ben yanlış okumuşum harici imiş kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır full çözünürlük oynamıyorum 1280*1024
Çözünürlük Full mü?
Dostum CPU'nun %100 çalışması kötü bir durum. Demek ki CPU bu oyun için yetersiz ve ekran kartını beslerken DARBOĞAZA düşüyor. Sen ayarları yükseltirsen GPU kullanımın artar ama CPU'ya daha da yük biner. Bu sefer hiç oynayamazsın.

Sorun senin CPU da :)

100 de 100 dediğim oyun 100 de 100 kullanmıyor oyun yüzde 70 civarı kullanıyor benim orada dediğim yüzde yüz verim alabiliyorum CPU'dan ama GPU'dan alamıyorum

Geri
Yukarı