Oyunlarda FPS stabil olmuyor

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. PC'mi yaklaşık bir yıl önce bu zamanlarda satın aldım ve şu son haftalara kadar hiçbir problemi de yoktu. Son haftalarda oyunlar kasmaya başladı ama oyunun sadece belli noktalarda olmakta. Yani oyun belli bir süre 60 FPS gidiyor sabit bir süre sonra 30a düşüyor sonra yine 60 oluyor sonra yine 30 oluyor. Şimdi değerlerimi atıyorum yardımcı olur musunuz?

1660130713508.png

Dosya Ekleri

• 1660130769230.png
    1660130769230.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 50
Kardeşim FIFA işlemci ağırlıklı bir oyun. İşlemci GHz sende çok düşük. Bunu istersen artıralım. En fazla 3 GHz olur belki daha az kasar. Tek yardım edebileceğim bu kadar.

Yüksek sıcaklıktan dolayı önlem açısından güç kısma yaşanıyor. Sıcaklıkları düşürürseniz FPS'iniz düşmeyecektir.

Anladığım kadarıyla çok yüksek ısılarda çalışıyor bilgisayarın bakımını yaptınız mı? Termal macun v.b gibi? Çoğu cihaz kendini belli bir ısıdan sonra limitler ve daha düşük hızlarda çalışır.

Anladığım kadarıyla çok yüksek ısılarda çalışıyor bilgisayarın bakımını yaptınız mı? Termal macun vb gibi? Çoğu cihaz kendini belli bir ısıdan sonra limitler ve daha düşük hızlarda çalışır.

Hocam aldığımdan beri hiçbir şeyini ellemedim, bakım zamanı gelmiş mi sizce?

Yüksek sıcaklıktan dolayı önlem açısından güç kısma yaşanıyor. Sıcaklıkları düşürürseniz FPS'iniz düşmeyecektir.

Nasıl düşürebilirim?

Kardeşim FIFA işlemci ağırlıklı bir oyun. İşlemci GHz sende çok düşük. Bunu istersen artıralım. En fazla 3 GHz olur belki daha az kasar. Tek yardım edebileceğim bu kadar.

Hocam kasma yoktu zaten eskiden, gayet rahat oynuyordum. Sadece FIFA'da olmuyor zaten bu.

Hocam aldığımdan beri hiçbir şeyini ellemedim, bakım zamanı gelmiş mi sizce?

Nasıl düşürebilirim?

Hocam kasma yoktu zaten eskiden, gayet rahat oynuyordum. Sadece FIFA'da olmuyor zaten bu.
Genellikle 6 ay ile 12 ay arasında bir sürede değiştirmeniz önerilir, 1 yılı geçtiyse termal macunun izi bile kalmamıştır bakım yapmanız gerekiyor.

Ayrıca macun yeniledikten ve fanları temizledikten yani iç temizliğini yaptıktan sonra işlemciniz hala aynı şekilde soğumadıysa bir yandan bu thermal throttle yaşanmasına neden oluyor sanırsam, işlemciniz turbo ile 4.5GHz'te çalışabiliyor ancak gördüğüm kadarıyla ısıdan dolayı temel hızında yani 2.7GHz civarında dolanıyor eğer ki macun değişimi sonrasında sorununuz düzelmezse undervolt yapmayı düşünebilirsiniz etkili olduğu söyleniyor yakın zamanda bende yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı