Oyunlarda FPS yüksek ama akıcı değil

NeversMind

Decapat
Hocam selam, oyunlarda yüksek FPS alıyorum fakat oyunlar akıcı gelmiyor. Sizce bunun sebebi nedir? Çevremde birkaç birkaç bilgisayarcıya sordum da emin sonuç alamadım sorayım dedim...

Ekranınız kaç hertz? Bir de MSI Afterburner indirip ayarlardan da FPS grafiğini aktifleştirip oyun içinden bir sahne paylaşır mısınız?

Hocam selam, oyunlarda yüksek FPS alıyorum fakat oyunlar akıcı gelmiyor. Sizce bunun sebebi nedir? Çevremde birkaç birkaç bilgisayarcıya sordum da emin sonuç alamadım sorayım dedim...
Fazla FPS akıcılık demek değildir. O FPS değeri monitör ile uyuşmalıdır. Oyunlarda VSync açarsanız daha akıcı bir deneyim alabilirsiniz. Yırtılmayı önler bu ayar.

Ekranınız kaç Hertz? Bir de MSI Afterburner indirip ayarlardan da FPS grafiğini aktifleştirip oyun içinden bir sahne paylaşır mısınız?

Ekranım 75 Hz hocam, yarın değerleri atarım.

Fazla FPS akıcılık demek değildir. O FPS değeri monitör ile uyuşmalıdır. Oyunlarda V-Sync açarsanız daha akıcı bir deneyim alabilirsiniz. Yırtılmayı önler bu ayar.

V-Sync açıyorum hocam zaten açmazsam yırtılmalar oluyor, ama her iki türlüde oyun akıcı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı