Oyunlarda FPS'lerin yarı yarıya azalması

Emirdgn34

Decapat
Merhaba arkadaşlar, kısa keseceğim. Sistemimde FPS'ler çok düşmeye başladı. Valorant'ta eskiden 300, hatta daha fazla FPS alıyordum, şu an 150 140'a düştü. CS:GO'da da aynı, 300 FPS'ye yakın alıyordum. Yine bazen alıyorum ama drop girmeye başladı. Boş yere FPS 300'den bir anda 100'e falan düşüyor, drop yiyorum. Format atmadan önce bir öneriniz var mı diye konuyu açtım.

Sormadan söyleyeyim, driverların hepsi güncel. Bütün bilgisayarın driverleri, ayarlar, eski ayarlarında bir değişim yok. Bilgisayarı hiç temizlemedim çünkü daha önce babam kullanıyordu. Gerçekten çok tozlu, bu yüzden sıcaklıklar biraz fazla. İşlemciye termal macun yenilemesi yapacağım. Bir de kasanın içini ve CPU fanını temizleyeceğim. GPU'ya dokunmayacağım.

Sistem:
ASUS ROG STRIX GTX 1070.
Intel i7 6700K.
ASUS Z170-Deluxe anakart.
4x8 32 GB 2400 MHz HyperX Fury RAM.
Corsair CS750M 750W 80+ Gold PSU.
Cooler Master Master Case Pro 5
CPU fan Cooler Master Hyper V612 v2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazımda bütün driverların güncel olduğunu yazmıştım.

Sıcaklıklar genelde çok yüksek olmuyor drobun onla çok bir alakası yok işlemci ve ekran kartı da frekans düşürmüyor tam güçte çalışıyor.

Evet yaptım maalesef neden yaptığımı bilmiyorum.

Dostum açtığım konuda yazdım. Ne yapman gerektiğini. Windows Update kaldır.
Dostum açtığım konuda yazdım. Ne yapman gerektiğini. Windows Update kaldır.

Çözüm: Windows 10 yeni Update yüzünden FPS düşmesi arkadaşlar bu konuda belirttim hangi Update'leri kaldırabileceğinizi.

Merhaba arkadaşlar, kısa keseceğim. Sistemimde FPS'ler çok düşmeye başladı. Valorant'ta eskiden 300, hatta daha fazla FPS alıyordum, şu an 150 140'a düştü. CS:GO'da da aynı, 300 FPS'ye yakın alıyordum. Yine bazen alıyorum ama drop girmeye başladı. Boş yere FPS 300'den bir anda 100'e falan düşüyor, drop yiyorum. Format atmadan önce bir öneriniz var mı diye konuyu açtım.

Sormadan söyleyeyim, driverların hepsi güncel. Bütün bilgisayarın driverleri, ayarlar, eski ayarlarında bir değişim yok. Bilgisayarı hiç temizlemedim çünkü daha önce babam kullanıyordu. Gerçekten çok tozlu, bu yüzden sıcaklıklar biraz fazla. İşlemciye termal macun yenilemesi yapacağım. Bir de kasanın içini ve CPU fanını temizleyeceğim. GPU'ya dokunmayacağım.

Sistem:
ASUS ROG STRIX GTX 1070.
Intel i7 6700K.
ASUS Z170-Deluxe anakart.
4x8 32 GB 2400 MHz HyperX Fury RAM.
Corsair CS750M 750W 80+ Gold PSU.
Cooler Master Master Case Pro 5
CPU fan Cooler Master Hyper V612 v2.

Kesin çözüm zaten kendinde söylemişsin Format ve Temizlik Garanti çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı