Oyunlarda FX 8320 hızı düşüyor

Zeyrox

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar neredeyse 2 3 ay önce böyle bir sorun yoktu. PC'yi kurtarma kısmından sıfırladım, yine çözülmedi. Oyunlara girince işlemci hizim hep böyle. 30 40 FPS alıyorum her zaman. Sebebi nedir?
Sistemde MSI GTX 970 ekran kartı.
AMD FX 8320 işlemci var.
4 GB da RAM var. RAM'dan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

20210501_170615.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner ile oyun içinde bakın değerlerinize. Oyunu alt sekmeye alıp görev yöneticisinden baktığınızda tam değerleri göremezsiniz. Sıcaklık değerlerinizi de gözden geçirin. 4 GB RAM ise oyunlar için günümüzde fazlasıyla yetersiz durumda. FX 8320 ise tek çekirdek performansında vasat bir işlemci olduğu için GTX 970'i çoğu oyunda besleyebilecek durumda değil. Kısacası sisteminiz aşırı dengesiz bir sistem olmuş.

Boşta iken mi 50-70 civarı? Yük altına sokup değerleri tekrar paylaşır mısınız?
Nasıl yani pc den pek anlamıyorum da yardımcı olabilimisiniz ?
Afterburner ile oyun içinde bakın değerlerinize. Oyunu alt sekmeye alıp görev yöneticisinden baktığınızda tam değerleri göremezsiniz. Sıcaklık değerlerinizi de gözden geçirin. 4 GB RAM ise oyunlar için günümüzde fazlasıyla yetersiz durumda. FX 8320 ise tek çekirdek performansında vasat bir işlemci olduğu için GTX 970'i çoğu oyunda besleyebilecek durumda değil. Kısacası sisteminiz aşırı dengesiz bir sistem olmuş.
2 3 ay önce sorunsuz oynuyordum son 1 ay içerisinde böyle bir sorun başladı lolde 90 100 fps alırken şimdi 50 nin üstüne çıkamıyorum.

Nasıl yani PC'den pek anlamıyorum da yardımcı olabili misiniz?

Sisteminizi yük altına sokmak derken bir oyunda Afterburner programı ile sıcaklık değerlerini kontrol edin demek istedim. Oyunu yaklaşık 1 saat veya 30dakika oynayın ve sıcaklık değerlerini bize paylaşın. Afterburner kullanmını YouTube'dan araştırabilirsiniz.

Sisteminizi yük altına sokmak derken bir oyunda Afterburner programı ile sıcaklık değerlerini kontrol edin demek istedim. Oyunu yaklaşık 1 saat veya 30dakika oynayın ve sıcaklık değerlerini bize paylaşın. Afterburner kullanmını YouTube'dan araştırabilirsiniz.
1 hafta önce bakmıştım valorantayken Gpu sıcaklığı 60 da en fazla 70 i gördü. CPU ise 60 65 arası. Kullanımlar hep cpu yüksek yani 3 tane oyun oynuyorum lol valo pubg mobile hiç Gpu yuksek olduğunu görmedim.

1 hafta önce bakmıştım valorantayken Gpu sıcaklığı 60 da en fazla 70 i gördü. CPU ise 60 65 arası. Kullanımlar hep cpu yüksek yani 3 tane oyun oynuyorum lol valo pubg mobile hiç Gpu yuksek olduğunu görmedim.
1 hafta önce böyle bir sorun var mıydı? Olsa bile bence yeniden bir test yapın.

1 aydır bu sorunu yaşıyorum hatta valorantayken ss almıştim bulursam atıyım
Discord fln varmı burda görsel çok yavaş yükleniyor da

Dosya Ekleri

• Valorant_Screenshot_2021.04.19_-_16.35.08.71.png
    Valorant_Screenshot_2021.04.19_-_16.35.08.71.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı