Oyunlarda Gamepad vs Klavye ve Fare

Hangisi?

• Gamepad

• Klavye + Mouse

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Yıllardır hep klavye mouse ile oynadım. Geçenlerde gamepad aldım her oyunumu onunla oynamaya çalışıyorum ama olmuyor. Klavye ve mouse ile oynamak daha iyi geliyor bana. Ama Gamepad ile daha çok oynayasım var. İkilimde kaldım. GTA V, Cyberpunk falan hep gamepad ile oynuyorum ama yeni geçtiğim için zorlanma var. Siz hangisini tercih edersiniz?

Eğer kaliteli bir gamepad kullanıyorsanız titreşimlerinden dolayı hikaye oyunları ve FPS olmayan türde çok akıcı olur bazen klavyeden rahat hissettirir. Ancak FPS oyunlarında gamepad çok büyük dezavantaj özellikle çapraz platform bir oyun oynuyorsanız çok büyük dezavantaj a girer. Bunun sebebi adamın mouse ile yaptığı akıcı dönmeyi siz analoglarla ondan daha geç yapabiliyorsunuz. Ben PS4'den Warzone oynuyordum karşıya PC oyuncusu geldiyse çok büyük ihtimal ölüyordum.
Bu sebepten dolayı bu karar size kalmış.

Eğer kaliteli bir gamepad kullanıyorsanız titreşimlerinden dolayı hikaye oyunları ve FPS olmayan türde çok akıcı olur bazen klavyeden rahat hissettirir. Ancak FPS oyunlarında gamepad çok büyük dezavantaj özellikle çapraz platform bir oyun oynuyorsanız çok büyük dezavantaj a girer. Bunun sebebi adamın mouse ile yaptığı akıcı dönmeyi siz analoglarla ondan daha geç yapabiliyorsunuz. Ben PS4'den Warzone oynuyordum karşıya PC oyuncusu geldiyse çok büyük ihtimal ölüyordum.
Bu sebepten dolayı bu karar size kalmış.
Mesela siz Cyberpunk'ta hangisini tercih ederdiniz?

Hocam rekabetçi veya strateji değil SE gamepad ile oynayın. Ayrıca TPS oyunlar gamepad dışında bir şeyle oynanınca sanki haşlama tavuk göğsü gibi kuru tatsız bir şey oluyor, ama gamepad ile öyle mi kanat ızgara resmen.
Mesela siz Cyberpunk'ta hangisini tercih ederdiniz?

O oyunun kontrol şeması bir değişik o yüzden klavye mouse biraz daha rahat olabilir.

Özellikle Resident Evil 2 remake, Dark Souls serisinin olmazsa olmazı benim için.

Hocam normalde yazım kurallarına hiç uymam ama siz benden daha betermişsiniz, ne yazdığınızı anlamam için 20 kere okumam gerekti. Bir saattir Resident Evil nasıl Dark Souls'un devamı diyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı