Oyunlarda Garip Görüntü Bozukluğu

İşletim sistemi
Windows 10

HlovE

Hectopat
Kuzenimin garip bir sorunu var (bu konularda pek bilgili olmadığı için ben açtım konuyu). Minecraft ve Valorant isimli oyunlarda aşağıda gördüğünüz garip görüntü bozuklukları meydana geliyor ve oyun oynanılmaz bir hal alıyor. Format atmayı denedi ancak değişen bir şey olmadı. Valorant oynamayı çok istiyordu ancak bu sorun yüzünden oynayamıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna benzeyen bir sorun Mount and Blade Warband isimli oyunu oynarken bende yaşamıştım, sorunun RAM'de olduğunu öğrendim, stabil çalışmıyordu değiştirdikten sonra düzeldi, RAM'i kontrol etmeni öneririm, slotlarını değiştirebilirsin, ucunu silgi ile silebilirsin veya RAM testi yapabilirsin, birçok program var.

Buna benzeyen bir sorun Mount and Blade Warband isimli oyunu oynarken bende yaşamıştım, sorunun RAM'de olduğunu öğrendim, stabil çalışmıyordu değiştirdikten sonra düzeldi, RAM'i kontrol etmeni öneririm, slotlarını değiştirebilirsin, ucunu silgi ile silebilirsin veya RAM testi yapabilirsin, birçok program var.

Cevap için teşekkürler. Dediğiniz yöntemi söyleyeceğim. Peki test için önerebileceğiniz bir program var mı?

Memtest86 öneririm. Technopat youtube kanalında da memtest86 kullanım videosu bulabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
videodaki gibi Windows'un kendi aracı ile de deneyebilirsin.

Kuzenimin garip bir sorunu var (bu konularda pek bilgili olmadığı için ben açtım konuyu). Minecraft ve Valorant isimli oyunlarda aşağıda gördüğünüz garip görüntü bozuklukları meydana geliyor ve oyun oynanılmaz bir hal alıyor. Format atmayı denedi ancak değişen bir şey olmadı. Valorant oynamayı çok istiyordu ancak bu sorun yüzünden oynayamıyor.

Uygar kara ya katılıyorum.
Sisteminiz nedir?
Hddlerde zaman zaman olabilen bir durum.

Memtest86 öneririm. Technopat youtube kanalında da memtest86 kullanım videosu bulabilirsin.
videodaki gibi Windows'un kendi aracı ile de deneyebilirsin.

Öneri için teşekkürler. Yarın söylerim kendisine, sonuçları yazarım.
Uygar kara ya katılıyorum.
Sisteminiz nedir?
HDD'lerde zaman zaman olabilen bir durum.

Sistemini tam olarak bilmiyorum ancak HDD kullandığını biliyorum. Yarın öğrenebilirsem sistemini yazarım.
@Kutayyyy Windows ile taradık herhangi bir sorun çıkmadı, Memtest86 ile tarayamadık USB'si yoktu maalesef.

@Moon 21 Yarın dediğiniz yöntemleri deneyecek umarım olumlu bir gelişme olur.

@Sherif34
İşlemci: Intel(R) Celeron(R) G1610 @ 2.60GHz
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5450
4 GB RAM
Maalesef olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı