Oyunlarda genel olarak çok korkak oynuyorum

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Arkadaşlar selamlar. Şu anda 18 yaşındayım 4 yaşımdan beri MMORPG hariç her türlü oyunu oynuyorum. Ancak önümde bir engel var seslerden korkuyorum: Örneğin PUBG'de çatışma var oradan uzaklaşıyorum, hep insanların atlamayacağı yerlere iniyorum hep insanlardan çatışmalardan uzak takılıyorum sadece PUBG değil Online olan tüm oyunlarda böyleyim işin kötü yanı adam görmemeye o kadar alıştım ki adam gördüğümde elim ayağım birbirine dolaşıyor ve vuramıyorum o yüzden genelde görmüyorum ölen takım arkadaşlarım beni izlediği zaman adam gördün deseler de ben görmüyorum ikinci kez bakınca görüyorum. Sadece Online değil offline oyunlarda da böyleyim maalesef. Örneğin Subnautica oynarken bir yere giderken karanlık, tehlikeli canlılar var vs korkarım ve gitmem, sorun bende mi diye YouTube'a bakıyorum herkes her yere korkusuzca dalıyor bir bende sıkıntı var. Bu çekingen/korkak oyun tarzını yıllardır değiştiremedim ancak artık değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım.
Not: En sevdiğim oyunlar arasında bulunan alien Isolation'da sırf bir yerde çok korkunç sesler geldiği için bir ay boyunca her gün oyuna girdim ve boş boş saklanma.
Yerinde bekledim en son telefondan müzik açıp kulaklık takıp geçtim orayı. O derece yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuya tekrar baktım da bu şekilde oyunun daha içinde hissedersin, bu psikolojiyle oynamayı çok isterdim. Tabii yine de aşmak gerek, sakinlik güzel şey ama hayat hızlı akıyor, geri kalmayın.
Hiç böyle düşünmemiştim 😂 :oops:.

Pek online oyun oynamam ama bir tavsiye vericeğim. Çatışmaya girmeden önce kendi kendinize konuşun mesela "Ya Allah! Ordular ileri! Hedef doğu tarafı! Yürü aslanım!" diyebilirsin. Hem atmosferi çok daha iyi hissedebiliyorsun hem de ses duymuyorsun.

Pek online oyun oynamam ama bir tavsiye vericeğim. Çatışmaya girmeden önce kendi kendinize konuşun mesela "Ya Allah! Ordular ileri! Hedef doğu tarafı! Yürü aslanım!" diyebilirsin. Hem atmosferi çok daha iyi hissedebiliyorsun hem de ses duymuyorsun.
Onu içimden yapıyorum.

Geri
Yukarı