Oyunlarda GPU kullanımı %19 oluyor

XhutdowN

Decapat
Katılım
12 Haziran 2020
Mesajlar
186
Çözümler
1
O ekran kartını o CPU besler temiz bir kurulum yapmanızı öneririm hocam ayrıca Windows 7 Ultimate kurmanız sisteminiz açısından daha iyi olacaktır.
Ben Windows 7 önermiyorum destek kaldırıldığı için bazı uygulamalarda sıkıntı çıkarıyor. O sistemle performans olarak Windows 10 da bir şey kaybetmez.
 

Kaan Öner

Kilopat
Katılım
24 Nisan 2016
Mesajlar
492
Çözümler
1
Yer
Pendik
Windows 7 RAM'i az kullanıyor ama oynadığı oyunlar da 8 GB RAM yine sorun çıkarır. Bunun yerine RAM yükseltmesi daha mantıklı.

GT 1030 ekran kartı var bütçesi olsa ilk ekran kartından başlaması gerekir RAM 16 yapsada bir şey değişmez bence. Ama arkadaşın bütçesi olmadığını düşünüyorum o yüzden Windows 7 uygun bir seçenektir sonuçta format para ile atılmıyor.
 

XhutdowN

Decapat
Katılım
12 Haziran 2020
Mesajlar
186
Çözümler
1
Arkadaşın zaten ram ve fps sorunu yok sadece ekran kartının kullanımı az diye şikayet ediyor. Windows 7'ye geçmek hiç mantıklı değil üzerine bir de desteği de kesildi.
 

Kaan Öner

Kilopat
Katılım
24 Nisan 2016
Mesajlar
492
Çözümler
1
Yer
Pendik
Arkadaşın zaten RAM ve FPS sorunu yok sadece ekran kartının kullanımı az diye şikayet ediyor. Windows 7'ye geçmek hiç mantıklı değil üzerine bir de desteği de kesildi.

Ben Windows 7 önerdim zaten hocam :D sisteme temiz yüklemesini söyledim okumadınız galiba yazdığımdan bir kesit (temiz bir kurulum yapmanızı öneririm hocam ayrıca Windows 7 Ultimate kurmanız sisteminiz açısından daha iyi olacaktır)
 

Yeni konular

Yukarı