Oyunlarda GPU kullanımı düşüyor

Ivanov

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MAİNBOARD: MSİ B350 PC MATE
CPU: Ryzen 5 1600 AF
GPU: GTX 1080 Tİ
RAM: 16GB
Arkadaşlar biri yardım etsin kafayı yiyeceğim en sonunda.

E5700 işlemci GT 630 2 GB ekran kartı.
6 GB DDR3 RAM ve 120 GB SSD.

İşlemci değiştirdim olmadı HDD SSD değiştirdim olmadı RAM değiştirdim tek tek denedim olmadı PSU değiştirdim gene olmadı.

Sorunu biraz açmak gerekirse LoL ve benzeri oyunlarda genellikle LoL'de GPU kullanımı oyun başlarında 90 sonradan 40-50ye kadar düşüyor ve aynı zamanda FPS başlarda 100 sonradan 40'lara 50'lere düşüyor hem de sanki saniyelik takılarak düşer gibi oluyor rahatsız ediyor ne yaptıysam çözemedim bir yardım edin agalar. 4 çekirdekli işlemciyle denedim olmadı ve arkadaşımda aynı işlemci var 3GB RAM kötü bir ekran kartı var hiç drop girmeden oynuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
normal

En yüksek de en düşük de hiçbir şey fark etmiyor.
"NORMAL" nasıl bir cevap yahu,doğru düzgün söylesenize şunu. Kime göre,neye göre normal. Geçen sıcaklıklar "normal" diyen birisinin GPU'su 85C CPU ise 100Cydi. Çok zor sorular sorduğumu düşünmüyorum,size yardım etmeye çalışıyoruz yaptığınıza bakın.

"Normal" nasıl bir cevap yahu, doğru düzgün söylesenize şunu. Kime göre, neye göre normal. Geçen sıcaklıklar "normal" diyen birisinin GPU'su 85C CPU ise 100cydi. Çok zor sorular sorduğumu düşünmüyorum, size yardım etmeye çalışıyoruz yaptığınıza bakın.

Kusura bakmayın. Yani bilgili birisine benziyorsunuz normal dediğim sıcaklık Intel sitesinde ve ekran kartının sitesinde gösterilenlere göre söyledim. İşlemci 70'e geldiğini hiç görmedim.
Ekran kartıda 40 dereceyi geçmiyor.
"NORMAL" nasıl bir cevap yahu, doğru düzgün söylesenize şunu. Kime göre, neye göre normal. Geçen sıcaklıklar "normal" diyen birisinin GPU'su 85C CPU ise 100Cydi. Çok zor sorular sorduğumu düşünmüyorum, size yardım etmeye çalışıyoruz yaptığınıza bakın.

Bu arada Windows 10 Windows 7 ikisini de denedim ikisinde de tüm sürücüleri güncelledim değişen bir şey yok

Arkadaşlar biri yardım etsin kafayı yiyeceğim en sonunda.

E5700 işlemci GT 630 2 GB ekran kartı.
6 GB DDR3 RAM ve 120 GB SSD.

İşlemci değiştirdim olmadı HDD SSD değiştirdim olmadı RAM değiştirdim tek tek denedim olmadı PSU değiştirdim gene olmadı.

Sorunu biraz açmak gerekirse LoL ve benzeri oyunlarda genellikle LoL'de GPU kullanımı oyun başlarında 90 sonradan 40-50ye kadar düşüyor ve aynı zamanda FPS başlarda 100 sonradan 40'lara 50'lere düşüyor hem de sanki saniyelik takılarak düşer gibi oluyor rahatsız ediyor ne yaptıysam çözemedim bir yardım edin. 4 çekirdekli işlemciyle denedim olmadı ve arkadaşımda aynı işlemci var 3GB RAM kötü bir ekran kartı var hiç drop girmeden oynuyor.

Kanka düzeldi mi şu an? Benim PC de öyle bana yardımcı olur musun?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı