Oyunlarda harici ekran kartı kullanılmıyor

lucaf

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım laptopta RTX 3050 ekran kartını kullanamıyorum. Örnek olarak PES 2021'i vereyim. Grafik ayarlarından da RTX 3050 kartını seçiyorum ama olmuyor.

pes foto.png

Ayrıca güncel sürücüsünü indirip kurdum fakat hâlâ sorun devam ediyor. NVIDIA kontrol merkezinden de 3D ayarlarını yaptım. Sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım laptopta RTX 3050 ekran kartını kullanamıyorum. Örnek olarak PES 2021'i vereyim. Grafik ayarlarından da RTX 3050 kartını seçiyorum ama olmuyor.

Eki Görüntüle 1286546

Ayrıca güncel sürücüsünü indirip kurdum fakat hâlâ sorun devam ediyor. NVIDIA kontrol merkezinden de 3D ayarlarını yaptım. Sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1286554

Dikkatimi çeken bir nokta aygıt yöneticisinde sadece RTX kartın gözükmesi?

Eki Görüntüle 1286546

Eki Görüntüle 1286554
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Grafik Ayarları" na gir "Göz At" a tıkla oynayacağın oyunun .exe dosyasını seç o .exe "Grafik Ayarları" kısmına gelince ona tıkla seçeneklere bas yüksek performansı seç (yüksek performansın altında RTX 3050 yazar).

Sürücüyü kurmadıysanız çözme ihtimali var.
Şuan oldu hocam sağolun. Laptop ilk geldiğinde intel grafik kartı vardı fakat sürücüsünü yüklediğimde gördüğünüz gibi bir tek rtx vardı. Tekrardan sağolun.
"Grafik Ayarları" na gir "Göz At" a tıkla oynayacağın oyunun .exe dosyasını seç o .exe "Grafik Ayarları" kısmına gelince ona tıkla seçeneklere bas yüksek performansı seç (yüksek performansın altında RTX 3050 yazar).
bunu denedim zaten hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı