Oyunlarda HDD kaynaklı FPS düşüşleri

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir bitmek bilmiyor. Lütfen SSD al yazmayın, evet HDD oyunu yavaş yükler ama ben ciddi droplardan bahsediyorum, normal bir HDD'ye göre çok fazla drop yiyorum. Windows Defender kapalı. Neden kaynaklı olabilir?

Dosya Ekleri

• cd.png
    cd.png
    720,9 KB · Görüntüleme: 107
  • hddd.png
    hddd.png
    659,1 KB · Görüntüleme: 120
Sorunun kesin HDD'den kaynaklı olduğuna emin misiniz? 8 GB Ram kullanıyorsunuz artık 16 bile sınır olmaya başladı.

Zira, 2014'deki eski sistemimden kalan Seagate Barracuda 1TB 7200 Rpm'lik HDD'mi yeni sistemimde oyunlar için sorunsuz kullanıyorum. Attığını programda disk sağlığı iyi yazıyor ama HD Tune daha kesin sonuç verir bence.

Aynı HDD bende de var. 2 yıldır kullanıyorum ve geçen günlerde HDD'nin arkasındaki kart gibi şey var ya, ne denir tam bilemiyorum, onu söktüm. İnanılmaz oksit vardı, silgi ile temizledim, tekrardan çalıştırdım. Değerlerim 180'e kadar çıktı, benim de 140-150 idi. İstersen bir dene, ne kadar mantıklı bilmem ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 1909 sürümündeyseniz 2004 sürümüne geçmenizi öneririm disk sorunu çözüldü diyorlardı.
Uzun süredir sorun var.
Sorunun kesin HDD'den kaynaklı olduğuna emin misiniz? 8 GB Ram kullanıyorsunuz artık 16 bile sınır olmaya başladı.

Zira, 2014'deki eski sistemimden kalan Seagate Barracuda 1TB 7200 Rpm'lik HDD'mi yeni sistemimde oyunlar için sorunsuz kullanıyorum. Attığını programda disk sağlığı iyi yazıyor ama HD Tune daha kesin sonuç verir bence.
CS:GO'da bile yaşadığıma göre eminim.
Dostum ekran kartın ve işlemcin birazcık eski gibi o yüzden olma şansı var mıdır acaba ?
Hayır, en basit oyunlarda bile yaşayabiliyorum.

Uzun süredir bitmek bilmiyor. Lütfen SSD al yazmayın, evet HDD oyunu yavaş yükler ama ben ciddi droplardan bahsediyorum, normal bir HDD'ye göre çok fazla drop yiyorum. Windows Defender kapalı. Neden kaynaklı olabilir?
Bende benzer sorun yaşıyorum ve HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorum büyük ihtimalle yaklaşık 6 aydır takip ediyorum çünkü. Sistemim her oyun için gayet yeterli ve yeni olmasına rağmen böyle sorun var tek eski parça 5 yıllık HDD. Kesin anlamak için yeni bir HDD veya bir SSD ile denemek aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı