Oyunlarda hiç sevmediğiniz şeyler

Düşük FPS... Bu da genelde oyunun suçu olmuyor tabii...

Bazı oyunlarda (örneğin tes serisi) ben biraz maceracı birisi olduğum için daha level 10 gibi bir şeyken önüme çıkan ortalama level 25'lik bir mekanda oranın Boss'u sayabileceğimiz bir düşmanla karşılaşmak. He evet eninde sonunda kesiyorum adamı fakat az uğraştırmıyor ve sinir etmiyor değil.

Ayrıca save problemleri. Çok yaşadım oyun çökmesi yüzünden Save'imin kaybolmasını, o yüzden artık her dakika da bir quick save atıyorum :D.

O nasıl oluyor? Boşuna kestirme deyip vakit öldürmüşüm şimdiye kadar. 😀
Çoğu oyunda araçlar veya binekler en hızlı haritada gösterilen yollarda yani patikalarda veya asfalt yollarda daha hızlı gidiyor. Birçok oyun için bu böyledir. Yoldan çıkıp kestirmelere girdiğinizde aracınızın tutuşu azalır veya kontrolü zorlaşır. Veya tepeden aşağı düşersiniz. Bineklerde ise sürekli ağaçlara veya diğer nesnelere takılırsınız. Birçok oyunda patikadan gitmediğinizde ya atınız çok hızlı yorulur ya da hızı azalır. İstisnalar vardır elbette ancak genel olarak konuşursak haritadan gitmek çok daha hızlı.

Ne demek "ne anlamı kalacak"? İsteyen taktikselliğini kullansın isteyen vursun geçsin. Taktiksel bitiren adam sonra sırf eğlence için rahat rahat bitirsin.
Bence de Souls oyunlarda kolay mod olmalı. Zor oynamak isteyen oynasın. Hiç kimseye dokunan bir şey yok bence, gerekirse modun adı 'Ezikler için kolay mod' olsun. Atmosferi çok hoşuma gidiyor mesela benim bu tür oyunlarda ama zor olunca oynama hevesim biraz gidiyor. Zoru severim o ayrı ama kolay mod güzel olabilirdi.
Souls oyunları herkese göre değildir, öğrenmesi oynaması falan zordur. Mesela bende oynamıyorum öğrenmesi falan uğraştırır, zor oyun diye. Zor oyun olsa item silah işleri olmasa oynarım, ama o işler girince açıp bakman ya da deneyerek öğrenmen gerekiyor ki bu da vakit ister, her neyse. Ama souls oyunlarının olayı zaten zor olmasıdır, çıkarınca bir esprisi kalmıyor. Ama internette vardır büyük ihtimalle kolay mod.

Çoğu oyunda araçlar veya binekler en hızlı haritada gösterilen yollarda yani patikalarda veya asfalt yollarda daha hızlı gidiyor. Birçok oyun için bu böyledir. Yoldan çıkıp kestirmelere girdiğinizde aracınızın tutuşu azalır veya kontrolü zorlaşır. Veya tepeden aşağı düşersiniz. Bineklerde ise sürekli ağaçlara veya diğer nesnelere takılırsınız. Birçok oyunda patikadan gitmediğinizde ya atınız çok hızlı yorulur ya da hızı azalır. İstisnalar vardır elbette ancak genel olarak konuşursak haritadan gitmek çok daha hızlı.
En azından bol manzara gördüm diyerek kendimi avutayım bari. Bilgi için teşekkürler.

- Yapımcıların tembelliğinden kaynaklanan uğraşılmamış içerikler.
- Kendini tekrar etmesi.
- Amelelik görevleri (şundan şu kadar kes, şuradan şuraya mal taşı).
- İyi sistemde bile kötü performans göstermesi.
- FPS kilidi.
- Para kasmak için sürekli aynı sıkıcı şeyleri yaptırtması. Neyse ki böyle durumlarda WeMod devreye giriyor.

Souls-like oyunlardan bahsedecek olursak Hollow Knight'ı ilk oynadığımda sinirden kafayı yiyecektim ve ben de hileyle bitirmiştim, fakat sonradan alışınca hilesiz oynamıştım ve oyun çok daha keyifli hale gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı