Oyunlarda işlemciyi ön plana çıkartma

KaanCan5959

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben CS:GO gibi Online oyunlar oynayan biriyim bilgisayar gerçekten çok kasıyor ve yakında ekran kartını değiştireceğim fakat oyunlarda GT 730 yerine Intel'i 7700'ü ön plana çıkarmak istiyorum. Biliyorsunuz Intel'in tek çekirdek performansı oldukça iyi daha önce bir oyunda ekran kartını yüzde 27 işlemcisini ise yüzde 60 civarlarında kullanan biriyle karşılaştım, ben de onun gibi yapmak istiyorum. Dediğim gibi yardımcı olacak program bilen var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben CS:GO gibi Online oyunlar oynayan biriyim bilgisayar gerçekten çok kasıyor ve yakında ekran kartını değiştireceğim fakat oyunlarda GT 730 yerine Intel'i 7700'ü ön plana çıkarmak istiyorum. Biliyorsunuz Intel'in tek çekirdek performansı oldukça iyi daha önce bir oyunda ekran kartını yüzde 27 işlemcisini ise yüzde 60 civarlarında kullanan biriyle karşılaştım, ben de onun gibi yapmak istiyorum. Dediğim gibi yardımcı olacak program bilen var mıdır acaba?

Process lasso.

Bütün ayarları en düşüğe alıp çözünürlüğü düşür bütün yük işlemciye biner bu yüzden FPS artışın olacaktır. Ayar kıstıkça işlemciye binen yük artar, ayar arttırdıkça ekran kartına binen yük artar.

İşlemcinin %70 kullanıpta ekran kartıın %30 kullanması normal değil. Hangi oyunlarda test ettiğini söyler misin? Sisteminde darboğaz olabilir.
Zaten amaç o. Ekran kartı çöp olduğu için bütün ayarları kısıp işlemciye yük bindirmek buradaki amaç.

Dostum ayarları zaten Valorant gibi oyunlarda en düşük ayarlarda 1280X960 çözünürlükte oynuyorum başka yapmam gerek bir şey var mı yoksa kederimize katlanacağız mı?
Nvidia denetim masasında dengeli yerine yüksek performans seçerek ve oradaki MSAA, kenar yumuşatma gibi ayarları en düşüğe çekersen biraz daha performans artışı yaşayabilirsin.

Dragon Center'dan en yüksek ayarlara alıyorum fakat MSI Afterburner'ı daha hiç ellemedim bozulacak diye sence overclock yapayım mı? Bir de her türlü performans yükseltecek ayarı yaptım PC'ye. Ve BIOS'tan işlemci için Turbo mod varmış belki de onu açarsam yükselebilir 3.60tan 4.20'lere.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı