Oyunlarda izahı olmayan fiyat artışları

Sessiz kalamayacağın tek yer sandık güzel kardeşim. Sizin bu yapmaya çalıştığınız şey Volkswagen neden türkiyede daha pahalı? Neden fiyat yerelleştirmesi yapmıyorlar demek gibi bir şey. İşin içinde vergiler var. Dolar=TL kuru var. Ülkede oyuna harcanan kişi başı para var,oyunda geçirilen süre var, oyun pazar büyüklüğü var. Var oğlu varken hala sesimizi çıkaralım gibi elle tutulmayacak şeylere organize olmaya çalışıyorsunuz. Ev alışverişini sizin yapmadığınız o kadar belli ki. Rahatsız olduğunuz şey oyun fiyatlarındaki artış!? Tamam çok güzel ses çıkaralım ama paramız neden pul oldu da elin çocuğu 60 birimle aldığı oyun biz 1200 birimle alıyoruz? Bunları sorgulamanız gerekirken yok şirket çok kar etmiş de yok türkçe neden sunmuyormuş da. Zaten şirket dediğin kavram para için ruhunu satan bir yapı. İşin ucunda para olsa kıbrıs türkçesi bile yapar oyunları.

Umarım gerçekten de böyle düşünüyorsundur da 18 yaşındasındır. Oy kullanacaksan seçim günü bütün bu olanları aklına getir olur mu.
Yönetimden dolayı bu durumda bunu biliyorum ve fiyatlardan da haberim var evt herşey pahalilandi aşırı derecede burda oyun konusu vardı o yüzden demedim kardeşim onun dışında siyaset yapmak istemem ama bu millet akıllanmaz (yine verir)

Yönetimden dolayı bu durumda bunu biliyorum ve fiyatlardan da haberim var evt herşey pahalilandi aşırı derecede burda oyun konusu vardı o yüzden demedim kardeşim onun dışında siyaset yapmak istemem ama bu millet akıllanmaz (yine verir)
Daha iyisini istemek siyaset yapmak değildir. Sonuçta oy veriyorsun verdiğin oyun eleştirisini yapman gerek. Hesap sorman gerek. Ama gerektiğinde de siyaset yap.

Daha iyisini istemek siyaset yapmak değildir. Sonuçta oy veriyorsun verdiğin oyun eleştirisini yapman gerek. Hesap sorman gerek. Ama gerektiğinde de siyaset yap.
Knk zaten bende diyorum bu ülkenin düzelmesi için insanların akillanip oyunu yanlış kişilere vermesi için hatta çok doluyum en ufagindan yiyecek içecek dışarı sadece dolaşmak bile artık zor iken bende sana hak veriyorum ama sen benim dediğimi farklı anlıyorsun ve sen sadece orda kalmışsın herşeyi ona göre yorumluyorsun.

Yazdıklarıma karşı böyle bir cevap vermen bile ne kadar gereksiz bir düşünce yapısına sahip olduğunun kanıtı. Firmalar zaten oyunu çıkarttıklarında yaptıkları satışlarla oyuna harcadıkları bütçeleri çıkarıyorlar. Sonrasında kârlarına kâr katıyorlar. Kalkıpta burada 60 dolarlık oyunu biz 20 dolara alıyoruz muhabbeti yapmanın manası yok. Biz 20 dolara alıyorsak alım gücümüz ülkece buna yettiği için. Türkiye'den adam başı 5 dolar bile kazansalar bu anlara kâr kalıyor. Pazar sahibi biz oyuncularız. Yayıncılar-forumcular-oyuncular bir araya gelipte bu fiyatlar bizim ülkemiz için yüksek denilebilse firmalara bir nebze de olsa sorunun çözülmesi burada neden fiyatların arttığının gerekli olduğu gibi saçma bir tartışmadan daha iyi sonuçlar verir ben bunu savunuyorum. RDR2 dolar ile 1130 liraya geliyor benim ülkemde fiyatı 1150 lira. Adamlar kendi ülkelerindeki fiyattan daha fazlasına benim ülkeme satıyorlarsa kendi ülkelerine yaptıkları-harcadıkları emekten daha fazlasını benim ülkeme yapmasını beklerim. Bu bu kadar net ve barizdir. Ama şu 10 sayfalık yorumları okuyorum biz kendimize engeliz. Konu sahibi tepki gösterelim diyor yorum yazanlar ne diye tepki gösterelim gerekliydi diye çıkışıyor. Maalesef bizim ülkeye her şey müstahaktır bu net.

Diyorsun da bizim alım gücümüz ona yetiyor e o zaman yabancı ülkedeki demez mi biz ayni şeyi niye daha pahalıya alıyoruz? Normal olarak da onların pazarı daha büyük olduğu için onların istediği olur.

Çok güzel bir izahı var, AKP.

Senin paran değersizse adam niye zarar etsin? Ülken dünyaca sevilmiyorsa neden yerelleştirme zahmetinde bulunsun? Kaç ülkeyle dostane ilişkilerimiz var allahınızı severseniz bir söyleyin.

Ülkede ne para var, ne oyun satın alma anlayışı var, ne korsanı önlemeye yönelik bir çalışma var. Elin avrupalısından 60 euroluk oyunu 5 dolara satmasını nasıl bekleyelim?

Cevap arayanlar, arkadaş ne güzel yazmış, he beğenmeyenler aynı partiye basabilir oyunu ve ileride her şeyin fiyatı daha da artabilir ve neden acaba bu fiyatlar artıyor diye başlık açar durusunuz.

Ben bu konuda belirtilen yorumlarda gerçekten toplumumuzun kendini ne kadar hor ve yetersiz gördüğünün farkına vardım, ne yalan söyleyeyim gerçekten adımıza söyleyeyim üzüldüm..
Diyorsun da bizim alım gücümüz ona yetiyor e o zaman yabancı ülkedeki demez mi biz ayni şeyi niye daha pahalıya alıyoruz? Normal olarak da onların pazarı daha büyük olduğu için onların istediği olur.
İranda benzin 90 kuruş senin ülkende kim ne diyebiliyor ? Tankerlere doldurup getirebiliyor musun petrolü ?

Ben bu konuda belirtilen yorumlarda gerçekten toplumumuzun kendini ne kadar hor ve yetersiz gördüğünün farkına vardım, ne yalan söyleyeyim gerçekten adımıza söyleyeyim üzüldüm..

İranda benzin 90 kuruş senin ülkende kim ne diyebiliyor ? Tankerlere doldurup getirebiliyor musun petrolü ?
İran çünkü petrol rezervi büyük bir ülke. Doğalgaz için de aynı şekilde. Dünya petrol rezervlerinin %10'u barındıran Kuveyt'de neden petrol ucuz demek gibi...

Biz Türklerinde yaptığı oyunlar ucuz mesela. Crysis Trilogy şuan indirimde totalde 3 remastered 37TL galiba. Rockstarda Türk olsaydı şuan RDR2 500TL'yi geçmezdi.

Escape From Tarkov EoD Ruslara daha ucuz yine. Geliştiren firma Rus ve ülke ekonomisini bilerekten yine ucuza satıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı